fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog » Składniki

Naturalne środki wspomagające walkę z trądzikiem różowatym 

Co pomoże na trądzik różowaty – wiedza na ten temat może bardzo pomóc w zmniejszaniu objawów tej dermatozy. Warto przyjrzeć się więc naturalnym środkom, które skutecznie mogą wspomóc walkę z trądzikiem różowatym. 

Czytaj więcej

Styl życia wpływający na trądzik różowaty

Trądzik różowaty a styl życia – zależność między nimi wydaje się być oczywista. Warto jednak bliżej przyjrzeć się konkretnym czynnikom, które mogą mieć pozytywny bądź też negatywny wpływ na to, w jakim stanie będzie nasza cera.

Czytaj więcej

Przewodnik po składnikach kosmetycznych dla skóry z trądzikiem różowatym 

Składniki na trądzik różowaty powinny być wybierane z rozwagą, jeżeli zależy nam na tym, aby stan naszej cery uległ poprawie. Wydaje się, że najlepiej stawiać na substancje pochodzenia naturalnego, ponieważ charakteryzuje je nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo.  

Czytaj więcej

Krem niekomedogenny na trądzik różowaty 

Krem niekomedogenny na trądzik różowaty to produkt, który zasługuje na Twoją uwagę. Ale co to właściwie znaczy, że krem jest niekomedogenny? To pytanie, które często zadają sobie osoby zmagające się z problemami skórnymi. W końcu, każdy z nas chce, aby jego skóra była zdrowa i piękna. A odpowiednie kosmetyki mogą w tym pomóc. 

Czytaj więcej

Olej Lniany na Trądzik Różowaty: Skuteczna Terapia i Działanie

Olej lniany na trądzik różowaty może być tajnym orężem w walce z trudnym do opanowania trądzikiem różowatym. W naszym artykule odkryjesz, dlaczego warto sięgnąć po ten naturalny eliksir, jakie ma właściwości i jak go skutecznie stosować. Dowiedz się, dlaczego olej lniany to nieoceniona pomoc dla Twojej skóry i poznaj kompleksowe podejście do pielęgnacji dzięki dermokosmetykom […]

Czytaj więcej

Solarium na trądzik różowaty – czy warto?

Solarium na trądzik różowaty to dość popularna metoda radzenia sobie z niedoskonałościami na twarzy. Nie wszyscy mają jednak świadomość tego, czy jest ona bezpieczna i co istotne skuteczna. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jak działa solarium na trądzik różowaty i jakich zasad należy przestrzegać, jeśli chce się z niego korzystać.

Czytaj więcej

Glinka na trądzik różowaty – skuteczny sposób na walkę z cerą

Glinka na trądzik różowaty wspiera pielęgnację twarzy. Regularne stosowanie sprawić może, że uporczywe wypryski zginą i pozostaną niemiłym wspomnieniem. Glinka jest łatwa w aplikacji, więc warto wprowadzić ją do codziennego użytku. W końcu to może ona poprawić komfort psychiczny u osób mających problem z trądzikiem.

Czytaj więcej

Helicobacter a trądzik różowaty. Zwalcz problem!

Helicobacter a trądzik różowaty to problemy zdrowotne ze sobą powiązane. Helicobacter to bakteria występująca u znacznej części populacji. Już dwie dekady temu były przeprowadzane badania dotyczące wpływu związku helicobacter a trądzik różowaty. Jak się okazuje u znaczącej części osób, które borykały się z problemem trądziku różowatego doszło do zakażenia bakterią szczepu Helicobacter.

Czytaj więcej

Ziemia okrzemkowa na trądzik różowaty – jak działa?

Ziemia okrzemkowa na trądzik różowaty to dość często stosowany składnik w walce z tą uciążliwą dermatozą. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym właściwie taka ziemia jest i skąd pochodzi. Warto byłoby zatem dowiedzieć się czegoś na jej temat, a w szczególności tego, jakie właściwości posiada. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, jak […]

Czytaj więcej

Okołoustne zapalenie skóry - trądzik różowaty

Okołoustne zapalenie skóry czyli inaczej dermatoza to poważny stan zapalny, który dotyczy skóry dokoła ust. Jest to dolegliwość, którą może wywołać wiele różnych czynników. Warto zapoznać się z informacjami na ten temat, a także podobieństwami jakie występują między zapaleniem okołustnym a trądzikiem różowatym. 

Czytaj więcej

Drożdżaki a trądzik różowaty – jak odróżnić i leczyć?

Drożdżaki a trądzik różowaty – różnice. Drożdżaki to rodzaj grzybów, które mogą wywoływać choroby skóry, ale są one zupełnie innego rodzaju niż trądzik różowaty. Drożdżaki często wywołują infekcje skóry, takie jak grzybica skóry, a nie trądzik różowaty. Dlatego ważne jest, aby nie mylić tych dwóch zjawisk i pamiętać, że trądzik różowaty i drożdżaki to dwie […]

Czytaj więcej

Mikrodermabrazja – zabieg na trądzik różowaty?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem powierzchniowym, nie uszkadza głębszych warstw skóry, złuszcza skórę, jest zazwyczaj przeprowadzana w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Zabieg mikrodermabrazji jest wskazany dla skóry z przebarwieniami, zmarszczkami, bliznami po trądziku oraz pozbawionej blasku.

Czytaj więcej

Bakterie jelitowe a trądzik różowaty – jaki ma to związek?

Bakterie jelitowe a trądzik różowaty – jest to jedno z podstawowych zagadnień, które należy wziąć pod uwagę, zmagając się z tym schorzeniem. Choć od przedstawicieli świata medycznego i dietetycznego coraz częściej zdarza nam się usłyszeć, że zdrowie zaczyna się w jelitach, to nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z potęgi tych słów. Trawienie samo w sobie pochłania […]

Czytaj więcej

Olejek arganowy- jak działa?

Olejek arganowy to niezwykle cenny produkt kosmetyczny, który jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych oraz wielu związków fenolowych. Zdecydowana większość tłuszczu pochodzi z kwasu oleinowego oraz linolowego. Co więcej, stanowi istotne źródło witaminy E będącej ważnym składnikiem dla zdrowej skóry i włosów. Co jeszcze warto wiedzieć o tym związku? związki obecne w oleju arganowym, takie jak CoQ10 , melatonina i sterole roślinne, również odgrywają […]

Czytaj więcej

Kaszka na twarzy – jak powstaje?

Kaszka na twarzy to powszechny problem skórny, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Zmiany pojawiają się przede wszystkim na policzkach i czole, a przyczyny są różne. Zwykle jednak kaszka na twarzy jest spowodowana przez alergię lub błędy pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Trądzik niemowlęcy – co trzeba wiedzieć?

Trądzik niemowlęcy i noworodkowy to schorzenie, z którego istnienia nie każdy zdaje sobie sprawę. Tymczasem okazuje się, że choroba ta może dotknąć naprawdę wielu niemowląt. Dobrze byłoby więc zdawać sobie sprawę z najczęstszych objawów tej choroby. Warto byłoby także mieć świadomość tego, jakie są najczęstsze przyczyny trądziku niemowlęcego. Wreszcie, trzeba także dowiedzieć się tego, jak […]

Czytaj więcej

Trądzik odwrócony – co należy wiedzieć?

Trądzik odwrócony to schorzenie, którego nazwa brzmi dosyć enigmatycznie. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym ono właściwie jest. Warto byłoby więc poznać przyczyny oraz najpowszechniejsze objawy tej choroby. Dobrze byłoby także mieć świadomość tego, w jaki sposób należy leczyć odwrócony trądzik. Na szczęście, jest to możliwe, a do leczenia można wykorzystać także domowe sposoby. 

Czytaj więcej

Domowe sposoby na zaskórniki – które wybrać?

Domowe sposoby na zaskórniki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one dużą skutecznością oraz bezpieczeństwem. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy domowy sposób na zaskórniki jest godny uwagi.  Na szczęście, istnieje sporo takich, które mogą pomóc. Należy jedynie pamiętać o regularności.

Czytaj więcej

Świecąca się twarz – jak ja pielęgnować?

Świecąca się twarz jest domeną osób z cerą tłustą i mieszaną. Nadmiar sebum, który odpowiada za błyszczenie jest nie tylko nieestetyczny, ale powoduje również złe samopoczucie i wiele kompleksów, a także problemy z utrzymaniem się makijażu. Problem nasila się w okresie lata, kiedy wysokie temperatury sprzyjają nadprodukcji łoju. Świecąca się twarz, wbrew pozorom, nie dotyczy tylko osób w […]

Czytaj więcej

Krosty na dekolcie – co oznaczają?

Krosty na dekolcie występują stosunkowo często w przypadku cery problematycznej. Oprócz lokalizacji na twarzy i dekolcie znajdują się równie często na plecach czy ramionach. Każde z tych miejsc może wiązać się z inną przyczyną ich powstawania, która z kolei warunkuje sposób leczenia. Prawidłowa diagnoza, jak i dostoswane do niej leczenie, a także świadoma pielęgnacja mogą przyczynić […]

Czytaj więcej

Łyżeczka do wągrów – czy działa?

Łyżeczka do wągrów, znana również jako łyżeczka UNNY, to specjalistyczne narzędzie przeznaczone do wyciskania zaskórników, pryszczy i wągrów. To produkt prosty i tani w użyciu, dostępnym w większości drogerii i sklepów. Ułatwia i wspiera codzienną pielęgnację skóry, a także minimalizuje ryzyko tworzenia się blizn i zakażeń. Jak działa łyżeczka do usuwania wągrów?

Czytaj więcej

Plastry na wągry – czy działają?

Plastry na wągry to produkt kosmetyczny, który służy do miejscowego oczyszczenia skóry. Cieszą się coraz większą popularnością, skutecznie odblokowując pory. Można je zakupić w drogeriach lub przygotować samodzielnie w domu. W jaki sposób działa plaster na wągry? Jak go bezpiecznie używać, by osiągnąć zamierzony efekt?

Czytaj więcej

Parówka na twarz – czy działa?

Parówka na twarz to naturalna metoda, która przyspiesza usuwanie niedoskonałości skóry i dogłębnie oczyszcza pory. Ponadto parówki na twarz świetnie przygotowują skórę do kolejnych zabiegów, pobudzając proces wchłaniania substancji aktywnych znajdujących się w kosmetykach. Jak wykonać domową parówkę, jak często ją stosować? Czy parówka na twarz jest bezpieczna? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Mapa pryszczy – co znaczą?

Mapa pryszczy to umiejscowienie poszczególnych pryszczy na powierzchni twarzy. Ich położenie w wybranych częściach twarzy związane jest z problemami z wybranymi organami, chorobami lub nietolerancjami. Rozpoznanie tych zależności pozwala skutecznie leczyć trądzik. Jak w związku z tym wygląda mapa pryszczy na twarzy?

Czytaj więcej

Suplementy na trądzik różowaty – sprawdź, które wybierać!

Suplementy na trądzik różowaty docenia coraz więcej osób. Bogactwo aktywnych substancji pozwala skutecznie redukować zmiany trądzikowe. Jakie są rewelacyjne suplementy na trądzik różowaty obecnie dostępne na rynku? Z tego artykułu dowiesz się, które substancje w badaniach wykazują największą skuteczność w zmniejszaniu zaczerwienienia skóry twarzy oraz zmian w postaci krostek i grudek.

Czytaj więcej

Rodzaje trądziku – jakie są?

Rodzaje trądziku są uzależnione od wielu czynników. W związku z tym leczenie choroby jest trudne i wymagające. Diagnostyka wymaga jednak określenia jego rodzaju, aby można było podjąć skuteczne leczenie. Jakie zatem wyróżniamy typy trądziku?

Czytaj więcej

Kolagen na trądzik różowaty – jak działa?

Kolagen na trądzik różowaty to jedna z wielu metod, której stosowanie polecane jest na forach i stronach internetowych. Osoby, które cierpią z powodu tej choroby dermatologicznej poszukują różnych sposobów, by pozbyć się defektu estetycznego, jakim niewątpliwie są zmiany skórne towarzyszące trądzikowi różowatemu. Czy jednak kolagen jest jedną z nich? Czym jest? Jak jego stosowanie wpływa […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty a noszenie maseczki – jak na siebie wpływają?

Trądzik różowaty a noszenie maseczki to zależność, która coraz częściej pojawia się w publicznych dyskusjach. Wielu pacjentów zgłasza się również do dermatologów w sprawie widocznych problemów skórnych, które pojawiły się lub zaostrzyły pod wpływem noszenia maseczki. Czy rzeczywiście trądzik różowaty a noszenie maseczki mają na siebie wpływ?

Czytaj więcej

Witamina C na trądzik różowaty – jak pomaga?

Witamina C na trądzik różowaty cieszy się bardzo dużą popularnością. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z najczęściej stosowanych witamin w walce o zdrową skórę. Faktycznie, witamina ta ma szansę poprawić stan cery dotkniętej problemem trądziku różowatego. Zanim jednak po nią sięgniemy, warto dowiedzieć się, jak właściwie działa witamina C na trądzik różowaty. Dobrze […]

Czytaj więcej

Makijaż przy trądziku różowatym – jaki?

Makijaż przy trądziku różowatym to kwestia, która wzbudza wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że nie powinno się go robić w ogóle, a inni, że nie ma przeciwwskazań. Jak to zwykle bywa, prawda leży pośrodku. Jeżeli wykonamy staranny, odpowiedni makijaż przy trądziku różowatym, stan naszej cery nie ulegnie pogorszeniu. Trzeba jednak zainwestować we właściwe, niezapychające porów kosmetyki. […]

Czytaj więcej

Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa?

Maska algowa na trądzik różowaty to jeden ze sposobów walki z tą wyjątkowo uciążliwą dermatozą. Trzeba jednak mieć na uwadze to, jak działa taka maska i jak ją stosować. Okazuje się, że maskę algową możemy wykonać samodzielnie w domu. Nie trzeba więc udawać się do salonu piękności. Aby można było mówić o satysfakcjonujących efektach, maska […]

Czytaj więcej

Mydło siarkowe na trądzik różowaty – czy warto?

Mydło siarkowe na trądzik różowaty to produkt, który posiada zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nie sposób nie zauważyć, że niektórym może ono naprawdę pomóc. Zanim jednak sięgniemy po ten specyfik, powinniśmy dowiedzieć się, jak ono działa. Dobrze jest także mieć świadomość tego, w jaki sposób stosować mydło siarkowe na trądzik różowaty. Trzeba również pamiętać o […]

Czytaj więcej

Witamina PP na trądzik różowaty – co warto wiedzieć?

Witamina PP na trądzik różowaty cieszy się dość dużym zainteresowaniem, zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn borykających się z tym schorzeniem. Nie ma się temu co dziwić, bo witamina PP, zwana również witaminą B3 lub niacyną charakteryzuje się naprawdę wszechstronnym działaniem. Warto stosować ją nie tylko zewnętrznie, ale zadbać i o to, aby nie […]

Czytaj więcej

Trądzik pospolity i różowaty- czym się różnią?

Trądzik pospolity i różowaty to najpopularniejsze odmiany trądziku. Wielu osobom wciąż zdarza się mylić obie odmiany, przede wszystkim dlatego, że drugi występuje zwykle u osób dorosłych, które zmiany na skórze powinny mieć dawno za sobą. Tymczasem zmiany skórne utrzymują się u nich zwykle dłużej niż w wieku nastoletnim. Choć mylenie obu odmian może być w […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty a sauna- poznaj zależność

Trądzik różowaty a sauna to zależność, która często pojawia się w opracowaniach naukowych, a także artykułach popularno- naukowych. Osoby, które doświadczyły problemu, jakim jest trądzik różowaty a sauna jest dla nich przyjemnym rytuałem, również zdają sobie sprawę z tego, jaki wpływ mają panujące tam warunki na rozwój choroby. Jak zatem przedstawia się owa zależność? W […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty – zapobieganie chorobie

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zapobieganie jest wskazane u osób, które mają skłonności genetyczne do choroby lub obserwują pierwsze objawy charakterystyczne dla tej przypadłości. W wielu przypadkach proste działania profilaktyczne, które z biegiem czasu stają się codzienną rutyną, przynoszą trwałe i zadowalające skutki, a co najważniejsze- pozwalają uniknąć długotrwałego i drogiego leczenia farmakologicznego i zabiegowego. […]

Czytaj więcej

Trądzik różyczkowaty- sprawdź, co to jest

Trądzik różyczkowaty to potoczne określenie choroby, jaką jest trądzik różowaty. Nazwa ta stosowana jest szczególnie często w województwie zachodniopomorskim, rzadziej w innych częściach kraju. Trądzik różyczkowaty jest powszechną chorobą przewlekłą, której podłożem są zaburzenia naczyniowo-łojotokowe. Częściej dotyka kobiet, niż mężczyzn, a do największego nasilenia objawów dochodzi między 40. a 60. rokiem życia.

Czytaj więcej

Siemię lniane na trądzik różowaty – co warto wiedzieć?

Siemię lniane na trądzik różowaty cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to jeden z naturalnych sposobów walki z tą uciążliwą dermatozą. Trzeba jednak wiedzieć, w jakiej formie należy stosować siemię lniane. Warto poznać również jego dobroczynne właściwości. Wówczas będziemy mogli zdecydować o tym, czy faktycznie chcemy wprowadzić je […]

Czytaj więcej

Propolis na trądzik różowaty- jak działa?

Propolis na trądzik różowaty okazuje się być bardzo skuteczny, dlatego coraz częściej wybierany jest jako składnik popularnych maści czy preparatów na tego typu problemy dermatologiczne. Zwykle składnik znajduje się w maściach (np. maść propolisowa) i służy do codziennej aplikacji. Jakie ma właściwości i jak dokładnie go stosować, by przyniósł poprawę wyglądu skóry? Dowiesz się z […]

Czytaj więcej

Srebro koloidalne na trądzik różowaty- co warto wiedzieć?

Srebro koloidalne na trądzik różowaty to specyfik, który cieszy się dość dużą popularnością wśród ludzi borykających się z tym uciążliwym schorzeniem. Niezaprzeczalnym atutem srebra jest jego ogólna dostępność. Co więcej, możemy zdobyć ten specyfik za stosunkowo niewielką cenę. Zanim jednak włączymy go do swojej pielęgnacji, warto poznać właściwości srebra koloidalnego.

Czytaj więcej

Pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym- jak wygląda?

Pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym to jeden z elementów leczenia. Dzięki odpowiednim nawykom można zmniejszyć ilość wydzielanego sebum, a tym samym powstrzymać powstawanie stanów zapalnych. Ważna jest również ze względu na minimalizowanie rumienia. Pielęgnacja twarzy z trądzikiem różowatym składa się z kilku kluczowych elementów, wśród których ważną część stanowią zasady i składniki, których należy się […]

Czytaj więcej

Cera naczynkowa u mężczyzn – zadbaj o nią!

Znajomość typu swojej cery i świadomość potrzeb jakie się z nią wiążą są absolutnymi podstawami w pielęgnacji skóry. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z typu cery jaki posiada, albo źle go diagnozuje, a to prowadzi do oczywistych błędów w dbaniu o nasz największy organ.

Czytaj więcej

Płyn micelarny – trądzik różowaty – jak używać?

Jeśli chodzi o płyn micelarny, trądzik różowaty jest chorobą skóry, przy której oczyszczanie jest bezwzględnie wskazane. Taką funkcję pełni właśnie płyn micelarny, który zawiera specjalne drobinki czyszczące i zapewniające skórze dogłębne usuwanie resztek makijażu, zanieczyszczeń, sebum i innych zbędnych resztek. Produkt przeznaczony jest zwykle do oczyszczania twarzy, ale również szyi i dekoltu.

Czytaj więcej

Krem bb na trądzik różowaty – sprawdź, jak wybrać

Krem bb na trądzik różowaty to idealny wybór dla cery trądzikowej. Dlaczego? Łączy w sobie pielęgnację z delikatnym efektem krycia, dzięki czemu za pomocą jednego kosmetyku możemy kompleksowo zadbać o kondycję naszej skóry i pomóc jej, zamiast szkodzić, zapewniając sobie świeży wygląd. Korzystanie z kremu bb na trądzik różowaty ma jeszcze więcej zalet, o czym […]

Czytaj więcej

Ruszczyk kolczasty (Ruscus Aculeatus)

Ruszczyk kolczasty, w Polsce nazywany również myszopłochem, to roślina pochodzenia południowoeuropejskiego. Już w czasach starożytnych uczeni zauważyli korzystny wpływ kłącza ruszczyka na pracę układu krwionośnego i przez stulecia wykorzystywano go w ziołolecznictwie. Od lat 50. ubiegłego wieku właściwości rośliny doceniono również w świecie medycyny konwencjonalnej, kiedy to naukowcy zaczęli badać związki chemiczne w niej występujące. […]

Czytaj więcej

Olejki na trądzik różowaty: po które warto sięgać?

Olejki na trądzik różowaty to produkty, które idealnie sprawdzają się w pielęgnacji trądziku różowatego, ponieważ wpływają na odnowę bariery naskórka, a także działają przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Trądzik różowaty wymaga niestety stosowania odpowiednio dobranych preparatów, gdyż w innym przypadku stan skóry może ulec gwałtownemu pogorszeniu. Jakie jednak olejki na trądzik różowaty sprawdzają się najlepiej?

Czytaj więcej

Krem do cery naczynkowej – jak wybrać?

Krem do cery naczynkowej, aby był skuteczny powinien być wybrany ze zwróceniem uwagi na kilka aspektów. Niestety cera naczynkowa wymaga specjalnej opieki, a jej pielęgnacja powinna być zwrócona przede wszystkim na kilka aspektów – eliminację istniejących już naczynek, wyrównanie kolorytu skóry i profilaktyka możliwych do powstania przebarwień, a więc wzmacnianie naczyń włosowatych i poprawa krążenia […]

Czytaj więcej

Lukrecja (Glycyrrhiza Glabra)

Lukrecja to roślina, która od wielu lat wykorzystywana jest w przemyśle kosmetycznym oraz jako składnik preparatów leczniczych. Źródłem cennych składników jest korzeń rośliny, który wpływa przede wszystkim na poprawę kondycji skóry, dlatego często wykorzystywany jest w leczeniu chorób dermatologicznych, zwłaszcza trądziku różowatego. Wykazuje przede wszystkim właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, nawilżające, a także ochronne, co czyni z […]

Czytaj więcej

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej – sprawdź, jak działa

Peeling enzymatyczny do cery naczynkowej to preparat, który ma bardzo delikatne działanie i znacząco różni się od tradycyjnych peelingów gruboziarnistych. Drobne enzymy, które stanowią jego strukturę, wykazują delikatne działanie złuszczające, dzięki czemu następują szybsza wymiana starych, obumarłych komórek na nowe. W skórze dochodzi do reakcji chemicznych, które powodują uelastycznienie i rozjaśnienie cery. Dzięki temu można […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty na brodzie – sprawdź, jak wygląda

Trądzik różowaty na brodzie objawia się specyficznym zaczerwienieniem skóry, które oprócz brody może również występować w centralnej części twarzy: okolicy nosa, policzków i czoła. Rumieniowi towarzyszą zwykle krostki i grudki. Trądzik może mieć postać zapalną lub niezapalną. Leczenie obejmuje zarówno kurację farmakologiczną, jak i pielęgnację zewnętrzną, dietę oraz domowe sposoby.

Czytaj więcej

Helicobacter pylori a trądzik różowaty – sprawdź!

Helicobacter pylori a trądzik różowaty to zagadnienie, które porusza się coraz częściej. Helicobacter to gram-ujemna, spiralna bakteria odpowiadająca za objawy pochodzące ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego. Do zakażenia dochodzi poprzez ślinę bądź kontakt z zanieczyszczonymi przedmiotami. 

Czytaj więcej

Żel na trądzik różowaty – jak znaleźć odpowiedni?

Żel na trądzik różowaty może być skuteczną pomocą w walce z tą uciążliwą dolegliwością. Z problemem trądziku różowatego może zmagać się nawet 10% populacji, zatem odpowiedni dobór dermokosmetyków jest nieodzowny podczas terapii przewlekłej choroby skóry, którą jest trądzik różowaty, żel do mycia twarzy jest z kolei kluczowym elementem codziennej pielęgnacji. Jak jednak dobrać odpowiedni i […]

Czytaj więcej

Kwas laktobionowy (Lactobionic Acid)

Kwas laktobionowy słynie ze swojej łagodności, ale i skuteczności. Zabiegi kwasami stają się coraz popularniejsze, jednak wiele osób obawia się ich działania i kieruje się wątpliwościami odnośnie tego, jak prawidłowo zabrać się za pielęgnacje tymi substancjami. Kwas laktobionowy polecany jest głównie na przypadłości takie, jak stany zapalne, podrażnienia, zaczerwienienia, trądzik różowaty, czy łojotokowe zapalenie skóry. Idealnie […]

Czytaj więcej

Glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium Majus)

Glistnik jaskółcze ziele jest od bardzo dawna wykorzystywaną w medycynie naturalnej rośliną. Zioło rośnie dosyć powszechnie na łąkach i poboczach dróg, nie każdy wie jednak, jak cenne właściwości może mieć – zwykle stosowany jest na kurzajki. Wykorzystywany jest jednak nie tylko przy problemach dermatologicznych, ale doskonale sprawdza się również przy chorobach wewnętrznych. Jakie jeszcze zastosowanie ma glistnik jaskółcze ziele? […]

Czytaj więcej

Leki homeopatyczne na trądzik różowaty – sprawdź!

Leki homeopatyczne na trądzik różowaty stają się coraz bardziej popularne, ale homeopatia i trądzik różowaty stanowią dość ryzykowane połączenie. Za twórcę tej niekonwencjonalnej metody leczenia uznawany jest Niemiec-Samuel Hahnemann, który zastosował zasadę “przeciwne lecz przeciwnym”. W przypadku wielu chorób ta reguła może być pomocna, ale trądzik różowaty ma bardzo złożone podłoże i wymaga holistycznego spojrzenia […]

Czytaj więcej

Kremy z kwasem azelainowym na trądzik różowaty – zaufaj ich sile!

Kremy z kwasem azelainowym na trądzik różowaty cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które borykają się z tą przykrą dermatozą skórną. Nie ma się temu co dziwić, gdyż okazują się one niezwykle skuteczne, pod warunkiem, że stosujemy je systematycznie. Dlaczego to właśnie kwas azelainowy jest tak efektywny w walce z trądzikiem różowatym?

Czytaj więcej

Glukonolakton (Gluconolactone)

Glukonolakton (Gluconolactone) – glukonolakton to cykliczny ester kwasu D-glukonowego z grupy polihydroksykwasów (PHA). Powstaje naturalnie w procesie fermentacji ziarna kukurydzy lub utleniania glukozy. Pełni funkcje odżywcze w procesie odnowy komórek i jest naturalnym antyoksydantem chroniącym komórki przed działaniem wolnych rodników. Ponadto działa jako chelator – wiąże jony metali, co wpływa pozytywnie na ochronę skóry przed skutkami promieniowania […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty na szyi – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka

Trądzik różowaty na szyi to przewlekła choroba zapalna skóry twarzy. Występuje ona u osób powyżej 25 roku życia i obejmuje 2% populacji. Choroba ta częściej występuje u kobiet, niż u mężczyzn. W poniższym artykule znajdą Państwo informacje o tym jakie są przyczyny i objawy tego schorzenia oraz jak powinno wyglądać leczenie i profilaktyka u osoby […]

Czytaj więcej

Mięta zielona (Mentha Viridis)

Mięta zielona jest składnikiem, który charakteryzuje się wszechstronnym działaniem. Z tego właśnie względu powinny się nią zainteresować osoby borykające się z różnymi problemami skórnymi oraz zdrowotnymi. Roślina ta ma szansę załagodzić między innymi uporczywe objawy dermatozy jaką jest trądzik różowaty. Należy jednak mieć na uwadze to, że każde ziele wymaga systematycznego stosowania. 

Czytaj więcej

Ichtiol biały (Sodium Shale Oil Sulfonate)

Ichitol na trądzik różowaty ma doskonałe działanie i coraz częściej osoby, które borykają się z tym problemem, decydują się na to, aby skorzystać z jego właściwości. Faktycznie jest to wręcz idealny środek, ponieważ w bezpieczny sposób działa na skórę, ale jednocześnie ma dość mocne i głębokie działanie. Efekty jego stosowania można zobaczyć już po stosunkowo krótkim […]

Czytaj więcej

Olej kokosowy (Cocos Nucifera Oil)

Olej kokosowy na trądzik różowaty to popularna i coraz chętniej wykorzystywana metoda. Prozdrowotne właściwości oleju z kokosa znalazły swoje zastosowanie w kuchni, medycynie, ale również w kosmetyce. Dlatego w aptekach i drogeriach można często znaleźć maści, kremy czy olejki na bazie oleju kokosowego. Składnik ten jest skuteczny w walce nawet z ciężkimi odmianami trądziku.

Czytaj więcej

Kwas azelainowy

Kwas azelainowy () coraz częściej stosowany jest jako składnik kosmetyków. Głównie dlatego, że faktycznie doskonale radzi sobie w przypadku, chociażby trądziku różowatego. Kosmetyki z jego udziałem często są więc wyborem osób, które zmagają się z niedoskonałą cerą. To właśnie dlatego warto poznać jego cechy szczególne oraz właściwości. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można dobrać […]

Czytaj więcej

Alantoina (Allantoin)

Alantoina to składnik chętnie wykorzystywany w kosmetyce za sprawą swoich właściwości łagodzących i działaniu przeciwzapalnym. Stanowi pochodną mocznika. Z tego powodu wybierana jest jako składnik dermokosmetyków oraz maści i leków dermatologicznych. Jak działa i z czego się składa? Odpowiedź na te pytania poznasz w tym artykule. Jedno jest pewne: alantoina to wyjątkowy składnik o szerokim zastosowaniu […]

Czytaj więcej

Nabiał a trądzik różowaty – jaka jest zależność?

Osoby, które zmagają się z trądzikiem różowatym, bardzo często zastanawiają się nad tym, po jakie produkty mogą sięgać, a których na pewno się wystrzegać. Warto więc dowiedzieć się, jaką zależność ma nabiał a trądzik różowaty. Czy faktycznie trzeba z niego zrezygnować, jeśli marzy się o tym, aby skóra miała zdrowy wygląd? Na ten temat krąży […]

Czytaj więcej

Nużeniec – co to jest?

Nużeniec (demodex) jest roztoczem kolonizującym skórę ludzi i zwierząt. Żyje w gruczołach łojowych oraz mieszkach włosowych rzęs i brwi, a martwe komórki naskórka oraz łój stanowią dla niego pożywienie. Występuje u około 60% dorosłych ludzi. Odsetek ten zwiększa się jeszcze u osób w podeszłym wieku, dochodząc do nawet 90%. U dzieci natomiast nużeniec wykrywany jest bardzo rzadko. Wiele osób pozostaje jego nieświadomymi nosicielami, ponieważ nie występują u nich żadne symptomy chorobowe. U niektórych jednak nużeniec ludzki daje przykre objawy, przypominające alergię skórną. Rozpoznanie zakażenia nużeńcem jest niezmiernie ważne, ponieważ nieleczona nużyca może prowadzić do trądziku różowatego i pogarszać jego objawy.

Czytaj więcej

Trądzik różowaty, krem redukujący podrażnienia jako główne rozwiązanie

Wiadomo, jak nieestetyczny jest trądzik różowaty, krem redukujący podrażnienia potrafi jednak zdziałać prawdziwe cuda, ale zdecydować trzeba się koniecznie na produkt sprawdzony, który zawiera w sobie przede wszystkim składniki, które skutecznie łagodzą skórę. Dzięki temu już w krótkim czasie będzie można zaobserwować pozytywne efekty. Trądzik różowaty może być problemem skomplikowanym i przede wszystkim nawracającym. To właśnie dlatego […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty w ciąży – co warto wiedzieć?

Trądzik różowaty w ciąży jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Jak zaś powszechnie wiadomo, każda przyszła matka chce czuć się dobrze w stanie błogosławionym. Żadna kobieta nie chce więc mieć problemu z rumieniem oraz wypryskami na skórze. Niestety, w czasie ciąży problemy z cerą mogą się zaostrzać, zwłaszcza jeżeli jeszcze przed nią kobieta miała problem z nużeńcem […]

Czytaj więcej

Bisabolol (Bisabolol)

Bisabolol to składnik, który docenia coraz więcej osób. Staje się on elementem dużej ilości kosmetyków, które mogą stanowić remedium na niejeden problem skórny. O pięknej cerze marzymy wszyscy, więc jeśli mamy z nią jakiś problem, preparaty kosmetyczne zawierające bisabolol mogą nam przyjść z pomocą. Składnikiem tym powinny w szczególności zainteresować się osoby, które mają problem z trądzikiem […]

Czytaj więcej

Gluten a trądzik różowaty – wpływ glutenu na kondycję skóry

Gluten a trądzik różowaty to zależność, która występuje u osób zmagających się ze zmianami skórnymi. Przyjmowanie glutenu jest niezwykle szkodliwe i może potęgować efekt trądziku. Ponadto, zmiany nie występują wyłącznie na twarzy, ale przede wszystkim są zauważalne na szyi, plecach oraz ramionach. Jednakże, aby być pewnym posiadanej alergii na gluten, należy przede wszystkim podjąć się wykonania […]

Czytaj więcej

Tonik – trądzik różowaty w odwrocie

Jaki kosmetyk na trądzik różowaty wybrać? Jak właściwie zadbać o pielęgnację twarzy, by zredukować istniejące zmiany, nie pogłębiać nowych oraz przeciwdziałać wytwarzaniu się kolejnych? Tonik to element oczyszczania twarzy, który jest niezbędny w przypadku każdego rodzaju cery. Jeśli chodzi o cerę problematyczną- szczególnie ważne. Jeśli chodzi o tonik, trądzik różowaty wymaga szczególnych działań, dlatego sam […]

Czytaj więcej

Olej rycynowy na trądzik różowaty – stosować, czy nie?

Olej rycynowy na trądzik różowaty jest metodą, o której ostatnio jest coraz głośniej. Prawdopodobnie dlatego, iż jest to szybka, tania i przede wszystkim domowa metoda, a więc może skorzystać z niej dosłownie każdy. Warto jednak wiedzieć, jaki wpływ ma olej rycynowy na trądzik różowaty oraz, czy faktycznie przynosi on takie efekty, jakich się w tej kwestii oczekuje. Dzięki […]

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na trądzik różowaty. Top 5 porad!

Naturalne sposoby na trądzik różowaty wraz z odpowiednio dobraną pielęgnacją i leczeniem farmakologicznym, potrafią odmienić stan niejednej skóry. Wyciszają objawy trądziku różowatego, poprawiają kondycję cery, pozwalają wydobyć jej zdrowy i świeży wygląd. Poznaj 5 naturalnych sposobów na trądzik różowaty.

Czytaj więcej

Soda oczyszczona na trądzik różowaty – skuteczna metoda?

Soda oczyszczona na trądzik różowaty jest jedną z najczęściej wybieranych metod, jeśli chodzi o leczenie domowe. Warto więc wiedzieć, kiedy użycie sody oczyszczonej na trądzik różowaty faktycznie spełni swoją rolę. Warto podkreślić, że jest to metoda, dość stara i rozpowszechniona. Ze względu na swój naturalny skład, z całą pewnością nie zaszkodzi spróbować. Warto jednak wiedzieć, dlaczego soda może […]

Czytaj więcej

Miód na trądzik różowaty – jak go używać?

Miód na trądzik różowaty jest chętnie i często stosowany przez choroby borykające się z tą trudną chorobą. Należy pamiętać, że miodu na trądzik różowaty można używać zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jeżeli chcemy liczyć się z satysfakcjonującymi oraz przede wszystkim z długotrwałymi efektami, musimy jednak pamiętać o regularności oraz systematyczności.

Czytaj więcej

Czerwona twarz? Objaw choroby?

Czerwona twarz jest charakterystyczna dla osób, które odbyły intensywny wysiłek fizyczny, zmarzły lub zjadły ostrą potrawę. W przypadku przedłużającego się stanu zaczerwienienia może jednak oznaczać przyczynę poważnej choroby. Kiedy czerwonej twarzy nie wolno lekceważyć?

Czytaj więcej

Zielona herbata na trądzik różowaty – czy warto jej zaufać?

Zielona herbata na trądzik różowaty może okazać się skuteczna, choć nie wolno zapominać o tym, że nie można oprzeć na niej całej terapii przeciwtrądzikowej. Stosowana może być zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Należy jednak pamiętać o tym, że bez względu na to na jakie użycie zielonej herbaty się zdecydujemy, trzeba pamiętać o regularności i systematyczności […]

Czytaj więcej

Jak wygląda trądzik różowaty – wszystko co musisz wiedzieć

Jak wygląda trądzik różowaty, to pytanie, które często zadają sobie osoby obserwujące u siebie wypryski wraz ze specyficznym zaczerwienieniem twarzy. Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, objawia się w wieku od 30 do nawet 55 lat. Informacja o tym jak wygląda trądzik różowaty oraz jak wygląda trądzik pospolity przyczynia się do trafnego rozpoznania choroby. Zatem jak wygląda trądzik różowaty? Czy można pomylić go z innymi odmianami trądziku, jak na przykład z trądzikiem pospolitym? Aby dowiedzieć się, jak wygląda trądzik różowaty, zapoznaj się z poniższym artykułem, diagnoza zaś powinna być przeprowadzona przez dermatologa.

Czytaj więcej

Kurkuma na trądzik różowaty – czy może okazać się skuteczna?

Wiele osób zastanawia się nad tym czy kurkuma na trądzik różowaty to dobry pomysł. Oczywiście trzeba przyznać, że nie można opierać na niej całej terapii przeciwtrądzikowej. Przyprawa ta może jednak znacząco pomóc nam w likwidacji uporczywego zaczerwienienia oraz wykwitów skórnych. Co więcej, kurkumę możemy zastosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Czytaj więcej

Trądzik różowaty a stres. Sprawdź, czy stres może pogorszyć stan Twojej cery!

Trądzik różowaty a stres – wydawać by się mogło, że jedno z drugim niewiele ma wspólnego. Najnowsze badania dowodzą jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Długotrwały stres może wpływać na zaostrzenia się objawów trądziku różowatego, czyli nieprzyjemnej dolegliwości, która dotyka nawet do 2% populacji. Głównym jej objawem jest pojawianie się zaczerwienień, grudek i krost na twarzy, […]

Czytaj więcej

Czym jest trądzik różowaty grudkowo – krostkowy?

Trądzik różowaty grudkowo krostkowy jest jedną z odmian trądziku różowatego. Szacuje się, że 10% ogólnej populacji zmaga się z tą formą trądziku. Występuje głównie u osób w wieku 25 – 35 lat i 45 – 55 lat. Głównie dotyka on kobiet, ale mężczyźni również są narażeni. Jego cechą charakterystyczną jest zaczerwienienie twarzy, które pojawia się […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty a słońce – sprawdź, jaka jest zależność

Trądzik różowaty a słońce – jaka występuje między nimi zależność? Trądzik różowaty to choroba skóry twarzy, która ma wiele odmian i nie do końca wiadomo, dlaczego atakuje. Bardzo trudno go wyleczyć, choć odpowiednie postępowanie pozwala znacznie zredukować objawy choroby. Często zaleca się kąpiele słoneczne jako skuteczny sposób na choroby skórne, ale czy zawsze? Sprawdź, jak […]

Czytaj więcej

Co na trądzik różowaty zadziała lepiej? Domowe sposoby kontra zabiegi

Trądzik różowaty, z całą pewnością może odbierać skórze dobry wygląd. Nic więc dziwnego, że każdy, kto boryka się z tą przypadłością, zastanawia się, co na trądzik różowaty będzie najlepsze? Warto więc zastanowić się nad tym, jakie zabiegi faktycznie przyniosą oczekiwane efekty i jakie leczenie trądziku różowatego będzie najbardziej efektywne. Do wyboru pozostają te, które wykonać […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty – peeling kawitacyjny to jeden ze sposobów na oczyszczenie cery

Wiele osób zastanawia się, jak wygląda sprawa peelingu kawitacyjnego w rozwiązywaniu problemów skórnych. Faktycznie kwestia peeling kawitacyjny a trądzik różowaty jest dość popularna i często zdarza się, iż osoby z problemami z trądzikiem, szukają informacji właśnie o tego typu peelingu. Warto więc wiedzieć, kiedy można się na niego zdecydować, jakie daje efekty i czy faktycznie jest tak […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty – czy jest zaraźliwy? Odpowiadamy!

Trądzik różowaty, czy jest zaraźliwy? Jest to kwestia, nad którą zastanawia się naprawdę wiele osób. Bardzo często choroby skórne kojarzone są właśnie z tymi, którymi łatwo się zarazić. Do tego dochodzą przecież objawy widoczne gołym okiem, które bardzo często powodują, iż chory czuje się, niczym wykluczony ze społeczeństwa, a inne osoby spoglądają na niego z obawą. […]

Czytaj więcej

Czy występuje trądzik różowaty u dzieci?

Wiele osób zastanawia się, czy trądzik różowaty u dzieci w ogóle może się pojawić? To dlatego od razu należy wyjaśnić, iż jest to niesamowita rzadkość, a przypadki są naprawdę sporadyczne. W większości przypadków trądzik różowaty u dzieci mylony jest z innymi dolegliwościami. Warto więc wiedzieć, czym charakteryzuje się trądzik różowaty u dzieci, aby mieć pewność, iż nie zostanie on pomylony z […]

Czytaj więcej

Czy trądzik różowaty u mężczyzn czymś się wyróżnia?

Trądzik różowaty u mężczyzn to wbrew pozorom dość powszechna kwestia! Wielu osobom kojarzy się, iż tego typu problemy skórne dotyczą tylko i wyłącznie kobiet, ale to absolutnie nie jest prawda. Trądzik różowaty może wystąpić również u panów w różnym wieku. Od razu należy jednak zaznaczyć, iż jego postać różni się od tej, jaką zaobserwować można u […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty oczny – czym się charakteryzuje?

Trądzik różowaty oczny to jeden z tych rodzajów tego schorzenia, które są bardzo trudne do rozpoznania. Wiąże się to z sytuacją, w której występujący trądzik różowaty pod oczami może zostać pomylony z inną dolegliwością, dlatego tak ważne jest poznanie najczęstszych jego objawów.

Czytaj więcej

Trądzik różowaty – podkład pomoże ukryć zmiany, ale czy nie zaszkodzi skórze?

Podkład do cery z trądzikiem różowatym to często stosowany kosmetyk przez osoby zmagające się z trądzikiem na tle naczyniowym. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy z nas chciałby ukryć nieestetyczne ślady, jakie daje ta choroba skóry. Jak wybrać kosmetyk, który będzie służył cerze? Czy podkład do cery z trądzikiem różowatym może w dłuższej perspektywie zaszkodzić skórze?

Czytaj więcej

Sprawdź, o czym może świadczyć trądzik różowaty na nosie

Trądzik różowaty na nosie to niedoskonałość, którą widzimy od razu, ponieważ nos to centralna część naszej twarzy. Przypadłość ta mogłaby nawet sprawić, że wycofalibyśmy się z życia towarzyskiego. Ważne jest więc, aby leczyć trądzik różowaty na nosie. Dlaczego trądzik ten pojawia się na nosie? Jaką rolę w leczeniu go odgrywa pielęgnacja?

Czytaj więcej

Naturalne sposoby na trądzik różowaty. Kosmetyki naturalne, zioła, dieta oraz wiele innych!

Trądzik różowaty jest trudną do leczenia przypadłością, która dotyka młode osoby od okresu dojrzewania aż do wieku dojrzałego. Zła higiena twarzy, stosowanie chemicznych środków kosmetycznych, niezdrowa dieta- to wszystko przyczynia się do stanów zapalnych skóry. Czy naturalne sposoby na trądzik różowaty pomogą?

Czytaj więcej

Jakie właściwości ma aloes na trądzik różowaty?

Aloes na trądzik różowaty to naturalne remedium na zmiany skórne o podłożu zapalnym. Jego łagodzące właściwości znają chyba wszyscy. Wiele osób hoduje w domu swój własny aloes, aby mieć stały dostęp do tej niezwykłej rośliny. Jakie działanie ma aloes na trądzik różowaty? W jaki sposób należy go stosować?

Czytaj więcej

Trądzik różowaty – leczenie moczem jako kontrowersyjna terapia

Trądzik różowaty – leczenie moczem to jedna z nietypowych terapii, która w założeniu ma łagodzić stan zapalny skóry. Chociaż na początku może się to wydawać szokujące, wiele ludzi ucieka się do tej metody, ponieważ nie udało im się do tej pory wyleczyć trądziku. Czy jeśli cierpisz na trądzik różowaty, leczenie moczem ma jakikolwiek sens? Jak […]

Czytaj więcej

Trądzik różowaty? Maść cynkowa może Ci pomóc!

Trądzik różowaty – maść cynkowa może być skutecznym remedium na ten typ trądziku. Właściwości maści cynkowej sprawiają, że znajduje ona zastosowanie w wielu schorzeniach dotykających naszą skórę. Czy osobom cierpiącym na trądzik różowaty maść cynkowa może w jakiś sposób pomóc? W tym artykule wszystko na temat zastosowania maści cynkowej!

Czytaj więcej

Maseczka na trądzik różowaty – jak skutecznie wspomagać leczenie

Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry twarzy, która dotyka coraz większą liczbę osób. Ten rodzaj trądziku wywodzi się z problemu z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, zaburzeń w produkcji łoju oraz nieprawidłowości hormonalnych. Skóra dotknięta trądzikiem różowatym wymaga nie tylko konsultacji lekarskiej z dermatologiem, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Oprócz tradycyjnych kosmetyków, takich jak kremy i płyny micelarne, […]

Czytaj więcej

Jak działa olejek z drzewa herbacianego na trądzik różowaty?

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik różowaty to jeden z naturalnych, a mimo tego silnie działających specyfików. Olejek ten znajduje zastosowanie w przeróżnych problemach skórnych. Znany jest przede wszystkim ze swojego działania przeciwzapalnego. Jaką rolę odgrywa olejek herbaciany na trądzik różowaty? O czym pamiętać przy jego stosowaniu?

Czytaj więcej

Rumień różowaty, czyli objaw trądziku różowatego

Rumień różowaty to objaw trądziku różowatego. Charakteryzuje się zaczerwienieniem skóry, drobnymi krostkami lub pajączkami na twarzy. Medycyna nie potrafi określić dokładnych przyczyn tego schorzenia, ale uważa się, że za jego powstanie odpowiedzialne są geny i zaburzenia hormonalne. Trądzik różowaty najczęściej dotyka osób o jasnej karnacji i skórze naczynkowej. Na twarzy pojawia się silny rumień, który może […]

Czytaj więcej

Co to jest rhinophyma i jak leczyć tę dolegliwość?

W ostatnich latach coraz powszechniejszym schorzeniem dotykającym ludzi nie tylko w okresie dojrzewania jest trądzik, a jedną z jego form jest właśnie rhinophyma. Na rozwój tej choroby ma wpływ wiele czynników-nieuregulowana gospodarka hormonalna, niewłaściwa dieta, nieprawidłowa pielęgnacja skóry, a także szkodliwe dla cery czynniki zewnętrzne. Rozróżniamy kilka rodzajów trądziku, a jednym z najczęściej spotykanych jest […]

Czytaj więcej

Czerwone plamy na twarzy to objaw wielu chorób. Sprawdź jakich?

Czerwone plamy na twarzy powstają przez rozszerzające się naczynia krwionośne. Przyczyny ich pojawiania się są różnorodne. W wielu przypadkach powstają w wyniku reakcji uczuleniowej, niewłaściwego dobru kosmetyków, a czasami są objawem poważnych chorób. Warto zatem zainteresować się czy czerwone plamy na twarzy to zwykła wysypka czy tez powód do zmartwień.

Czytaj więcej

Czy tabletki na trądzik różowaty działają? Co zawierają?

Tabletki na trądzik różowaty to jeden z najczęściej stosowanych sposobów na pozbycie się tej choroby skórnej. Leczenie trądziku różowatego powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza dermatologa. To właśnie on diagnozuje problem i ustanawia odpowiednie leczenie: tabletkami oraz preparatami do stosowania miejscowego.

Czytaj więcej

Trądzik różowaty. Czy leczenie laserem to najlepsze wyjście?

Proces poprawy stanu skóry jest bardzo długotrwały w przypadku choroby jaką jest trądzik różowaty. Leczenie laserem należy do metod najbardziej skutecznych. Sprawdza się w przypadku kiedy tradycyjne metody leczenia się nie sprawdziły, a dłuższe ich stosowanie nie ma żadnego wpływu na trądzik różowaty. Leczenie laserem staje się ostatnią metodą walki z problemem. Należy pamiętać, aby leczenie trądziku […]

Czytaj więcej

Jak działa antybiotyk na trądzik różowaty?

Antybiotyk na trądzik różowaty jest najczęściej spotykaną terapią w walce z tą chorobą. Proces leczenia jest bardzo długotrwały. Antybiotyk na trądzik różowaty może być podawany miejscowo lub doustnie. Zwykle leczenie zaczyna się od farmakologii miejscowej, a gdy ta okazuje się nieskuteczna przechodzi się do doustnego stosowania antybiotyków.

Czytaj więcej

Rosacea. Czy znasz wszystkie rodzaje?

Rosacea (trądzik różowaty) jest jedną z najbardziej powszechnych chorób skóry, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że występuje w wielu odmianach, które różnią się przyczynami i objawami. Strategia leczenia Acne Rosacea różni się w zależności od postaci, mimo że podstawy pielęgnacji są bardzo podobne. Kluczem jest stosowanie kosmetyków, które nie podrażniają skóry, prowadząc do zaostrzenia zmian. […]

Czytaj więcej

Początki trądziku różowatego mogą być bardzo mylące!

Na twojej twarzy już od jakiegoś czasu pojawiają się zaczerwienienia? Przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, czy to początki trądziku różowatego.

Czytaj więcej

Trądzik różowaty

spis treści 1. Trądzik różowaty – co to jest? 2. Przyczyny trądziku różowatego 3. Objawy trądziku różowatego 4. Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym 5. Kosmetyki na trądzik różowaty 6. Leczenie trądziku różowatego 1. Trądzik różowaty – co to jest? Trądzik różowaty (łac. rosacea, acne rosacea) to przewlekła i zapalna choroba skóry twarzy, występującą głównie u […]

Czytaj więcej

Leczenie trądziku różowatego

spis treści 1. Dostępne metody leczenia trądziku różowatego 2. Trądzik różowaty – domowe sposoby, leczenie domowe 3. Trądzik różowaty – dieta 4. Zioła na trądzik różowaty 5. Trądzik różowaty – zabiegi kosmetyczne 6. Leki na trądzik różowaty to dobre rozwiązanie? 1. Dostępne metody leczenia trądziku różowatego Leczenie trądziku różowatego, nie zapewni nam niestety pozbycia się […]

Czytaj więcej

Maść na trądzik różowaty. Krem i kosmetyki na trądzik różowaty. Dieta w trądziku różowatym.

spis treści 1. Kremy na trądzik różowaty 2. Kosmetyki na trądzik różowaty 3. Maść na trądzikróżowaty 4. Dieta na trądzik różowaty 1. Co powinny zawierać kremy na trądzik różowaty? Trądzik różowaty (z łac. acne rosacea) to przewlekła choroba, która charakteryzuje się pojawianiem się na twarzy zaczerwienień, krost oraz pajączków. Na tę chorobę najczęściej zapadają ludzie […]

Czytaj więcej

Cera naczynkowa – czym jest i jak o nią dbać?

Pajączki są charakterystycznym zaczerwienieniem na twarzy, które charakteryzuje cerę naczynkową. Jest to główna cecha charakteryzująca skórę naczynkową, rozszerzające się naczynia krwionośne tworzą na skórze zaczerwienienie, z którym zmaga się większość Polek. Na jej powstawanie ma bardzo duży wpływ uwarunkowanie genetyczne jak i codzienna pielęgnacja skóry, która bardzo często jest nieodpowiednia. Źle dobrane kosmetyki, zbyt drastyczne […]

Czytaj więcej

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

Acnerose

Skuteczne rozwiązanie na trądzik różowaty

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊