Glinka na trądzik różowaty – skuteczny sposób na walkę z cerą
Strona główna » Blog » Glinka na trądzik różowaty – skuteczny sposób na walkę z cerą
Glinka na trądzik różowaty wspiera pielęgnację twarzy. Regularne stosowanie sprawić może, że uporczywe wypryski zginą i pozostaną niemiłym wspomnieniem. Glinka jest łatwa w aplikacji, więc warto wprowadzić ją do codziennego użytku. W końcu to może ona poprawić komfort psychiczny u osób mających problem z trądzikiem.
Glinka na trądzik różowaty – zalety zastosowania
Glinka na trądzik różowaty zawiera w sobie selen, żelazo, magnez, wapń, potas, sód, krzem. Są to ważne składniki dla cery, jakie pomagają pozbyć się stanów zapalnych już po kilku zastosowaniach. Popularność tego kosmetyku, który dostępny jest najczęściej w postaci maseczki, wynika z tego względu, że pomaga pochłonąć nadmiaru sebum, usuwa nadmiar toksyn z organizmu, a także doprowadza do usunięcia martwego naskórka.
Glinka do cery trądzikowej działa oczyszczająco i przeciwbakteryjnie. Oprócz tego zalety stosowania wyglądają w sposób następujący:
- redukuje stany zapalne i dotlenia skórę;
- wspiera procesy regeneracyjne i wygładza powierzchnię skóry;
- działa ściągająco, a także wspiera mikrokrążenie;
- rozświetla i poprawia koloryt skóry;
- redukują uczucie swędzenia i podrażnienia;
- zwęża pory;
- zmniejsza ilość widocznych zaskórniaków.
Glinka na trądzik różowaty ma ogrom dobroczynnych właściwości dla skóry.
Sprawdź jak rozróżnić trądzik pospolity i różowaty
Glinka do cery trądzikowej – jakie są rodzaje?
Glinka do cery trądzikowej dostępna jest w kilku formach. Czerwona glinka na trądzik różowaty ma ceglasty kolor. Jest to powodem tego, że w jej składzie znaleźć można duże ilości tlenku żelaza. Powinny z niej korzystać osoby z cerą naczynkową z tendencją do trądziku różowatego oraz osoby ze skórą wrażliwą, które mają tendencję do przetłuszczania się.
Zielonka glinka na trądzik różowaty należy do jednych z najchętniej wykorzystywanych. W jej składzie znaleźć można chlorofil i niebiesko-zielone algi. Zwęża pory i usuwa zrogowaciały naskórek. Pobudza krew w stronę powierzchni skóry. Polecana dla cery tłustej, mieszanej oraz trądzikowej.
Biała glinka na trądzik różowaty polecana jest w szczególności w przypadku skóry dojrzałej. Wykazuje ona działanie peelingujące. Zmniejsza widoczność porów. Ma działanie kojące. Eliminuje stany zapalne. Można ją często spotkać w pudrowych zasypkach.
ACNEROSE
ZWALCZ TRĄDZIK RÓŻOWATY KOMPLEKSOWYMI SKŁADNIKAMIKup zestaw
Glinka na trądzik różowaty – jak należy ją stosować?
Glinka na trądzik różowaty dostępna jest w formie gotowej w popularnych drogeriach. Można ją także przyrządzić samodzielnie w domu. Osoby, które dopiero są na początku stosowania takiego specyfiku, na samym początku powinny wykonać ok. 6 zabiegów w jednym tygodniu. Potem, dla podtrzymania efektów glinka na trądzik różowaty powinna być stosowana raz lub dwa razy w miesiącu. Efekty stosowania takiej maseczki widoczne będą bardzo szybko. Tym bardziej że będzie można liczyć na wyregulowanie stanów zapalnych i zmniejszenie zaczerwienień.
Glinka na trądzik różowaty i dobrej jakości dermokosmetyki
Glinka na trądzik różowaty ma dobre działanie. Codzienną pielęgnację należy wzmocnić odpowiednimi dermokosmetykami marki Acnerose.
To dzięki nim można m.in. wygładzić skórę i doprowadzić do zapobiegania powstawaniu nowych zmian.
W samym kremie tej marki znaleźć można m.in.:
- olej z glistnika – łagodzi podrażnienia i oczyszcza skórę z niedoskonałości;
- ekstrakt z kasztanowca – nawilża, wygładza i wzmacnia skórę od środka poprawiając jej elastyczność;
- ekstrakt z liści herbaty zielonej – szybkie gojenie się ran, wzmocnienie systemu odpornościowego skóry oraz łagodzenie stanów zapalnych;
- ekstrakt z lukrecji – nawilżające i kojące działanie dla skóry;
- bisabolol – wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.
Acnerose oddaje do dyspozycji zestaw dermokosmetyków, które wspierają barierę hydrolipidową, niwelują zmiany skórne, a także dają uczucie ukojenia.
Podsumowanie
Trądzik różowaty może stać się utrapieniem. Powodować może obniżenie komfortu psychicznego. Prawidłowa pielęgnacja jest w stanie sprawić, że wszelkie niedoskonałości skórne znikną.
Bibliografia:
1. E. Deroń, M. Kieć-Świerczyńska, Rola Helicobacter pylori w postawaniu chorób skóry, “Medycyna Pracy” 2002; 53(4): 333–337.
2. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.