fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa?

Strona główna » Blog » Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa?

Maska algowa na trądzik różowaty to jeden ze sposobów walki z tą wyjątkowo uciążliwą dermatozą. Trzeba jednak mieć na uwadze to, jak działa taka maska i jak ją stosować. Okazuje się, że maskę algową możemy wykonać samodzielnie w domu. Nie trzeba więc udawać się do salonu piękności. Aby można było mówić o satysfakcjonujących efektach, maska algowa na trądzik różowaty musi być stosowana systematycznie.

Maska algowa na trądzik różowaty – jak działa?

Maska algowa na trądzik różowaty, jak wspomniano na wstępie, jest bardzo skuteczną metodą walki z niedoskonałościami skóry. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że algi charakteryzują się wszechstronnym działaniem.Maska algowa na trądzik różowaty

Będą więc w stanie:

  • wyciszyć rumień,
  • zniwelować niedoskonałości,
  • nawilżyć skórę,
  • rozjaśnić przebarwienia,
  • zredukować świąd skóry.

Ze względu na kompleksowe działanie, maska algowa na trądzik różowaty ma szansę w zauważalny sposób poprawić wygląd naszej cery. Uciążliwe objawy trądziku różowatego mają więc szansę zostać zniwelowane. Maska algowa musi być jednak dobrej jakości produktem. Na szczęście, dobrą maseczkę na trądzik różowaty możemy przygotować w domu.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ACNEROSE
DERMOKOSMETYKI Z BOGATYM SKŁADEM SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHKup zestaw

Maska algowa na trądzik różowaty – jak ją zrobić?

Maska algowa na trądzik różowaty może zostać wykonana w domu. Nie jest więc konieczna wizyta w salonie piękności. Co będzie nam potrzebne? Na pewno sproszkowane algi oraz woda lub hydrolat. Sproszkowanych alg poszukujmy przede wszystkim w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Po rozdrobnieniu alg z wodą bądź hydrolatem, należy nałożyć papkę na twarz. Powinna mieć ona konsystencję gęstej śmietany.

Sprawdź czy warto stosować żel na trądzik różowaty!

Jeżeli chcemy, możemy zdecydować się na dodanie do maski paru kropel wybranego olejku eterycznego. Może być to chociażby olejek z drzewa herbacianego na trądzik różowaty, który wyjątkowo dobrze oddziałuje na skórę dotkniętą tym problemem

Maska algowa na trądzik różowaty powinna pozostać na skórze przez około kwadrans. Zdecydowana większość masek algowych to maski typu peel-of. Oznacza to, że będzie można zdjąć je z twarzy, bez konieczności zmywania. To bardzo dobra wiadomość, bo cera z trądzikiem różowatym nie przepada za pocieraniem. Jak często powinno się wykonywać ten upiększający zabieg? Przynajmniej raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, w zależności od zmieniających się potrzeb naszej skóry. Jeżeli zależy nam na tym, aby maseczka zadziała skuteczniej, aplikujmy ją na odpowiednio przygotowaną skórę. Przed zastosowaniem maski warto byłoby więc zastosować peeling. W przypadku trądziku różowatego powinien być to peeling enzymatyczny.

Jeśli zależy nam na w pełni satysfakcjonujących rezultatach, postawmy na systematyczność. Jednorazowe użycie maski na niewiele się bowiem zda

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że maska algowa na trądzik różowaty charakteryzuje się wysoką skutecznością. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie może być ona jedyną metodą walki z trądzikiem różowatym. W przeciwnym razie, rezultaty będą dość mizerne. Równolegle należy stosować leki przepisane przez lekarza dermatologa. Bardzo dobrym pomysłem będzie także używanie dobrych jakościowo dermokosmetyków. Najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w preparaty pielęgnacyjne o naturalnych składach.


Bibliografia

1. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994
2. Bakar O, Demircay Z, Gurbuz O: Therapeutic potential of azithromycin in rosacea, 2004

1 głosów

Komentarze

Ula - 2021-10-20 12:20:17

No chyba, ze ma się uczulenie na algi, zdarza się czasami

Natalie2 - 2021-10-19 22:36:53

Na pewno nie wyjdzie to na minus, a jak ma wyjść na plus to zdecydowanie warto

Najdzia - 2021-10-19 11:18:35

jak masz czas, i poczytasz jak ją zrobić dobrze, to warto mi pomogła osobiście

Tusia - 2021-10-18 15:59:18

Na pewno jest to ciekawy dodatek do terapii przeciwtrądzikowej

Roselyn - 2021-10-18 11:55:57

Ciekawa jest ta maska algowa na trądzik różowaty, jak działa to na pewno spróbuję

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊