fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Solarium na trądzik różowaty – czy warto?

Strona główna » Blog » Solarium na trądzik różowaty – czy warto?

Solarium na trądzik różowaty to dość popularna metoda radzenia sobie z niedoskonałościami na twarzy. Nie wszyscy mają jednak świadomość tego, czy jest ona bezpieczna i co istotne skuteczna. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jak działa solarium na trądzik różowaty i jakich zasad należy przestrzegać, jeśli chce się z niego korzystać.

Solarium na trądzik różowaty – najważniejsze informacje

Solarium na trądzik różowaty to taki sposób walki z niedoskonałościami, wokół którego narosło wiele mitów.

Dlatego też, najistotniejsze informacje dotyczące tej metody zebrano w poniższej tabelce:

Jak działa solarium na trądzik różowaty?Dzięki wizycie w solarium możliwe staje się wysuszenie niedoskonałości oraz przyspieszenie ich gojenia.
Czy korzystanie z solarium jest wskazane w przypadku trądziku różowatego?Korzystanie z solarium może przynieść poprawę stanu cery, niemniej jednak nie należy przesadzać z ilością, ani też z czasem trwania wizyt.
Czy pomysł skorzystania z solarium należy skonsultować z lekarzem?Jest to wskazane. Nie w każdym przypadku solarium będzie bowiem zasadne. Jeżeli skóra jest w bardzo złym stanie, a trądzik różowaty zaawansowany, lepiej wstrzymać się z odwiedzinami w solarium.
Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ACNEROSE
ZWALCZ TRĄDZIK RÓŻOWATY KOMPLEKSOWYMI SKŁADNIKAMIKup zestaw

Solarium na trądzik – w jaki sposób należy przygotować skórę?

Solarium na trądzik, aby było bezpieczne, wymaga odpowiedniego przygotowania skóry. Przede wszystkim, powinna być ona oczyszczona z zabrudzeń, na przykład przy pomocy delikatnego mleczka myjącego bądź żelu. W niektórych przypadkach wskazane może okazać się zaaplikowanie kremu z filtrem. Po wizycie w solarium należy zaś potraktować cerę kremem o działaniu kojącym i łagodzącym.

karolina-formela-kosmetologWarto obserwować to, jak solarium wpływa na cerę dotkniętą trądzikiem różowatym. To, co może pomóc jednej osobie, może być neutralne dla drugiej, a trzeciej może nawet zaszkodzić. Jeżeli zauważy się pogorszenie stanu cery po wizytach w solarium, bezpieczniej będzie zrezygnować z tej metody. – Karolina Formela.

Solarium na trądzik różowaty – z jaką częstotliwością należy z niego korzystać?

Solarium na trądzik różowaty powinno być dawkowane z umiarem. Nie da się jednak wskazać konkretnej liczby wizyt, która będzie dla skóry bezpieczna. Każdy przypadek musi być oceniany indywidualnie. Wiele zależy od stopnia zaawansowania dermatozy, a także od wrażliwości na promieniowanie UV.

natalia-munda-kosmetologPoważnym błędem jest zbyt częste korzystanie z solarium w przypadku trądziku różowatego. Może to przynieść skutki zupełnie przeciwne od zamierzonych. Przede wszystkim, takie wizyty mogą skutkować produkcją dużej ilości sebum, a także pękaniem naczyń krwionośnych. Zbyt częste odwiedzanie solarium nierzadko wiąże się również ze zwiększeniem widoczności rumienia. – Natalia Munda.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.Sprawdź, jakie kosmetyki na trądzik różowaty warto stosować

Solarium na trądzik różowaty to nie wszystko – zaufaj marce Acnerose

Solarium na trądzik różowaty to oczywiście nie wszystko. Najważniejsze jest to, aby ewentualne leczenie zostało uzupełnione odpowiednio dobraną pielęgnacją. Godne uwagi są kosmetyki marki Acnerose.

W skład zestawu wchodzą następujące preparaty:

  • maść na rano – wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne, w jej składzie znajdują się chociażby witamina E oraz kwas azelainowy
  • krem na dzień – nawilża cerę, a także działa ujędrniająco, w jego składzie znaleźć można między innymi ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z lukrecji oraz bisabolol pozyskiwany z kwiatów aromatycznego rumianku lekarskiego
  • płyn oczyszczający – kosmetyk o właściwościach odświeżających naskórek, umożliwia pozbycie się zabrudzeń, nie brakuje w nim ekstraktu z aloesu oraz kojącego glukonolaktonu
  • pasta na noc – posiada działanie kojące podrażnienia oraz wyciszające rumień, w jej składzie znaleźć można chociażby lanolinę oraz ichtiol

Dużym atutem kosmetyków marki Acnerose jest wyjątkowy, bo naturalny skład. Dzięki temu są one nie tylko efektywne, ale również wydajne i bezpieczne.

Podsumowując, solarium na trądzik różowaty może okazać się w pewnych przypadkach pomocne. Nie należy jednak traktować go jako złotego środka do walki z tym schorzeniem. Osoby rozważające skorzystanie z solarium powinny skontaktować się z lekarzem. Nie mogą również zapominać o stosowaniu właściwie dobranej pielęgnacji, najlepiej naturalnej.

FAQ:

1. Po jakim czasie solarium na trądzik różowaty przyniesie efekty?

Nie można jednoznacznie tego stwierdzić. Najlepsze rezultaty przyniesie stosowanie kilku metod walki z trądzikiem, w tym naturalnej pielęgnacji, która okazuje się skuteczna już po kilku tygodniach.

2. Czy solarium na trądzik różowaty jest wskazane w ciąży?

Dla kobiet ciężarnych nie ma zakazu korzystania z solarium. Jeżeli jednak przyszła mama ma wątpliwości co do tego, czy ta metoda będzie bezpieczna, powinna raczej skorzystać z naturalnych kosmetyków.

3. Czy solarium na trądzik różowaty może zastąpić naturalną pielęgnację?

Solarium nie może zastąpić ani naturalnej pielęgnacji, ani leczenia dermatologicznego, które to stanowią podstawę walki z tą dermatozą.


Bibliografia:

1. E. Deroń, M. Kieć-Świerczyńska, Rola Helicobacter pylori w postawaniu chorób skóry, “Medycyna Pracy” 2002; 53(4): 333–337.
2. E. Robak, L. Kulczycka, Trądzik różowaty – współczesne poglądy na patomechanizm i terapię, Postepy Hig Med Dosw (online) 2010; 64: 439–450.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊