fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Suplementy na trądzik różowaty – sprawdź, które wybierać!

Strona główna » Blog » Suplementy na trądzik różowaty – sprawdź, które wybierać!

Suplementy na trądzik różowaty docenia coraz więcej osób. Bogactwo aktywnych substancji pozwala skutecznie redukować zmiany trądzikowe. Jakie są rewelacyjne suplementy na trądzik różowaty obecnie dostępne na rynku? Z tego artykułu dowiesz się, które substancje w badaniach wykazują największą skuteczność w zmniejszaniu zaczerwienienia skóry twarzy oraz zmian w postaci krostek i grudek.

Suplementy na trądzik różowatySuplementy na trądzik różowaty – które wybrać?

Suplementy na trądzik różowaty regularnie stosowane mogą znacznie poprawić kondycję skóry. Jednak nie sposób wskazać jednej idealnej substancji, która znacznie poprawi stan cery. Warto próbować i analizować ich działanie na skórze. Stosując suplementy diety na trądzik różowaty warto pamiętać o tym, że są one uzupełnieniem diety przeciwzapalnej. Optymalnie jest stosować je po konsultacji z dermatologiem.

  • Kwasy tłuszczowe omega-3

Suplementy na trądzik różowaty powinny działać przeciwzapalnie. Sporo osób słyszało o tym, jak ważne jest spożywanie nienasyconych kwasów tłuszczowych, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że powinno zachować się odpowiednią proporcję kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6. Najlepiej, żeby proporcja ta wynosiła 1:1. Kwasy tłuszczowe omega-3 są szczególnie pomocne w redukcji stanów zapalnych. Podczas wyboru suplementu z kwasami omega-3 warto zwrócić uwagę na ilość EPA i DHA w produkcie.

  • Cynk

Cynk jest zalecany przy różnych problemach skórnych. Działa pomocnie również na skórę z trądzikiem różowatym. Jest on metalicznym pierwiastkiem chemicznym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania ludzkiej skóry. Mniej więcej 6% zasobów cynku w organizmie ulokowane jest w skórze. Cynk poprawia stan naskórka oraz wpływa na metabolizm witaminy A. Działa bakteriostatycznie na P. acnes oraz hamuje chemotaksję. Jako że cynk utrudnia wchłanianie miedzi, dlatego zaleca się jednocześnie suplementować niewielkie dawki miedzi łącznie z cynkiem.

  • Kurkumina

Inną korzystnie działającą substancją na trądzik różowaty jest kurkumina. Posiada silne działanie przeciwzapalne, dlatego może przyczyniać się do zmniejszenia zmian trądzikowych. Posiada również działanie przeciwbakteryjne oraz działa rozjaśniająco na przebarwienia.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ACNEROSE
BOGATY SKŁAD SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHKup zestaw

Sprawdź inne naturalne sposoby na trądzik różowaty

Suplementy na trądzik różowaty w postaci witamin

Suplementy na trądzik różowaty mogą występować również w formie witamin. Często ich niedobór powoduje zaostrzenie zmian trądzikowych. Które witaminy w szczególności warto dostarczyć organizmowi?

  • Witamina D

Najwięcej witaminy D produkowanej jest przez organizm pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne. Ze względu na położenie geograficzne Polski, niedostateczna ilość promieni słonecznych dociera do mieszkańców Polski od września do maja. Co więcej, synteza tej witaminy zależy od wielu czynników: wiek, pora dnia, szerokość geograficzna, stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Osoby z trądzikiem różowatym często podczas zaostrzenia choroby nie mogą przebywać na słońcu, dlatego tym bardziej powinni suplementować witaminę D. Jest ona niezbędna m.in. do prawidłowego wchłaniania wapnia.

  • Niacynamid, czyli witamina B3

Warto stosować suplementy na trądzik różowaty zawierające witaminy z grupy B, w szczególności witaminę B3. Witamina B3 występuje w dwóch formach: niacynamid oraz niacyna. Jedynie niacynamid wykazuje właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu może skutecznie zmniejszać stany zapalne w organizmie oraz wpływać na poprawę kondycji skóry z trądzikiem różowatym.

Podsumowanie

Suplementy na trądzik różowaty wykazują przede wszystkim działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Trądzik różowaty jest chorobą przewlekłą, dlatego należy stosować regularnie wyżej wymienione substancje. Dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów suplementacji, warto połączyć je ze zbilansowaną dietą o niskim indeksie glikemicznym.


Bibliografia

1. Orzechowska A., Talarowska M., Wysokiński A., Gruszczyński W., Zboralski K., Wybrane czynniki psychologiczne w łuszczycy i trądziku różowatym, 2009
2. Bakar O, Demircay Z, Gurbuz O: Therapeutic potential of azithromycin in rosacea, 2004
3. Samochocki Z, Bacz-Malinowska M, Zabielski S., Dwa przypadki trądziku różowatego, jako powikłanie po niekontrolowanym zewnętrznym stosowaniu sterydów, 1994
4. Milikan L., Rozpoznawanie trądziku różowatego, 2000

1 głosów

Komentarze

Calla_ - 2022-03-23 12:24:24

Raczej nie ma to znaczenia, ale jeśli chcesz to można takie rzeczy kupić również w aptekach

britnay - 2022-03-22 19:05:03

Takie rzeczy kupuje się w aptekach czy nie ma to znaczenia

188P - 2022-03-21 21:58:42

Cynk zdecydowanie przy skórze trądzikowej super sprawa. Witaminy również polecam w formie multiwitaminy, nawet tak na co dzień

Oliwxi - 2022-03-20 23:06:05

Tylko to nie tak że trzeba wszystko, warto brać te które są wypisane, ale ja bym została przy samym cynku i kwasach omega

Thunder - 2022-03-20 19:58:32

Cynku i kwasów omega razem nie znajdziesz na pewno niestety

brianstorm - 2022-03-19 14:28:15

Suplementy na trądzik różowaty w postaci witamin na pewno można w jednym produkcie, w formie multiwitaminy

Kowalczyk - 2022-03-18 18:45:53

Można wszystko to suplementować w jednym produkcie?

boe22 - 2022-03-17 18:05:50

Wszystkie na pewno nie, ale takie najwazniejsze

bezpaniki - 2022-03-15 15:18:37

Te opisane tutaj suplementy na trądzik różowaty to wszystkie, które warto wybrać?

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊