fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Styl życia wpływający na trądzik różowaty

Strona główna » Blog » Styl życia wpływający na trądzik różowaty

Trądzik różowaty a styl życia – zależność między nimi wydaje się być oczywista. Warto jednak bliżej przyjrzeć się konkretnym czynnikom, które mogą mieć pozytywny bądź też negatywny wpływ na to, w jakim stanie będzie nasza cera.

Styl życia wpływający na trądzik różowatyTrądzik różowaty a styl życia – jakie nawyki mogą negatywnie wpłynąć na stan cery?

Trądzik różowaty a styl życia – warto przyjrzeć się nawykom, które mogą pogorszyć stan naszej skóry. Ogromny wpływ na zaostrzenie objawów trądziku różowatego ma niezdrowa dieta. Jeśli obfituje ona w cukier, produkty o wysokim stopniu przetworzenia oraz w ostre przyprawy, istnieje spore prawdopodobieństwo pogorszenia wyglądu cery. Na jej stan negatywnie wpłynie też alkohol, który może zwiększyć rumień. Kolejnym nawykiem, który może doprowadzić do zaostrzenia niepożądanych objawów jest palenie papierosów. Nie sposób nie wspomnieć też o stresie, który może powodować gwałtowne rozszerzanie się oraz kurczenie naczyń krwionośnych.

Przeczytaj artykuł na temat naturalnych sposobów na trądzik różowaty

Styl życia przy trądziku różowatym – jakie nawyki mogą pozytywnie wpłynąć na wygląd skóry?

Styl życia przy trądziku różowatym może też pozytywnie wpłynąć na kondycję naskórka. Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy koniecznie trzeba odstawić cukier, używki czy ostre przyprawy. Na pewno nie ma co popadać w przesadę, ale ograniczenie produktów, które mogą pogarszać stan cery będzie mądrym wyjściem. Pamiętajmy o tym, że to, co jemy może wpływać nieco inaczej na skórę każdego z nas. Dobrym nawykiem będzie więc obserwacja tego, jak reagujemy na konkretne produkty. Jeśli po spożyciu któregoś z nich zauważymy pogorszenie stanu skóry, warto wyeliminować go z diety lub ograniczyć. Na to, jak styl życia wpływa na objawy trądziku różowatego wpływ będzie miała też redukcja stresu. Warto więc zainteresować się technikami relaksacyjnymi, medytacją czy jogą.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ZAMÓW ACNEROSE
PASTA, TONIK, MAŚĆ I KREM NA TRĄDZIK RÓŻOWATY. Kup zestaw

Objawy trądziku różowatego a styl życia – jakie nawyki warto wprowadzić w pielęgnacji?

Objawy trądziku różowatego a styl życia – na kondycję skóry duży wpływ ma też to, jak o nią dbamy. Osoby zapracowane mogą jednak mieć problem z wdrożeniem skomplikowanych nawyków. Na szczęście, nie jest to konieczne. Wystarczą drobne zmiany pielęgnacyjne, które w połączeniu z dietą i redukcją stresu powinny przynieść oczekiwane efekty. Na pewno dobrze byłoby dbać o dokładne, ale delikatne oczyszczanie cery. Nie powinniśmy gwałtownie jej pocierać, bo może to rozszerzyć naczynka krwionośne. Wskazane jest też używanie kosmetyków, które nawilżą cerę oraz ograniczą liczbę stanów zapalnych.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.Życie z trądzikiem różowatym – kosmetyki Acnerose mogą pomóc

Życie z trądzikiem różowatym może być prostsze, jeśli będziemy przestrzegać kilku ważnych zasad. Do swojej pielęgnacji warto rozważyć włączenie kosmetyków dedykowanych właśnie cerze z trądzikiem różowatym, takich jak Acnerose. Najlepsze efekty przyniesie stosowanie całego zestawu, składającego się z płynu oczyszczającego, maści na rano, kremu na dzień oraz pasty na noc. W kosmetykach znajdziemy naturalne składniki, wśród których znalazły się:

  • kwas azelainowy – wykazuje wszechstronne właściwości; działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz rozjaśniająco
  • bisabolol – pomaga hamować rozwój stanów zapalnych; zmniejsza rumień oraz rozjaśnia przebarwienia
  • ekstrakt z lukrecji – uelastycznia ściany naczynek krwionośnych; działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie się stanów zapalnych
  • olej z glistnika – nawilża cerę, nie obciążając jej przy tym; wykazuje zdolność do łagodzenia świądu i pieczenia; uszczelnia kruche ściany naczyń krwionośnych, zapobiegając ich pękaniu
  • ekstrakt z aloesu – wykazuje właściwości nawilżające oraz kojące podrażnienia; składnik ten ma też potencjał przeciwzapalny i przeciwbakteryjny

Reasumując, to jak styl życia wpływa na objawy trądziku różowatego będzie w dużej mierze zależeć od tego, jakie są nasze nawyki. Jeśli zadbamy o zdrową dietę, będziemy unikać mocno przyprawionych dań i używek, istnieje spora szansa na poprawę stanu cery. Jeżeli cierpimy na trądzik różowaty, życie codzienne nie powinno też obfitować w stres. Nie można też pominąć właściwie dobranej pielęgnacji. Najlepiej, jeżeli zostanie ona oparta o składniki pochodzenia naturalnego, a takie znajdują się na przykład w kosmetykach marki Acnerose.


Bibliografia:

1. Spoendlin J., Voegel J.J., Jick S.S., Meier C.R., A study on the epidemiology of rosacea in the U.K., 2012
2. Błaszyk-Kostanecka M., Wolska H., Dermatologia w praktyce, 2005

1 głosów

Komentarze

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊