fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Plastry na wągry – czy działają?

Strona główna » Blog » Plastry na wągry – czy działają?

Plastry na wągry to produkt kosmetyczny, który służy do miejscowego oczyszczenia skóry. Cieszą się coraz większą popularnością, skutecznie odblokowując pory. Można je zakupić w drogeriach lub przygotować samodzielnie w domu. W jaki sposób działa plaster na wągry? Jak go bezpiecznie używać, by osiągnąć zamierzony efekt?

Plastry na wągryPlastry na wągry - jak działają?

Plastry na wągry dostępne są w kilku kształtach, najczęściej motylka, co ułatwia ich aplikację w okolicy nosa. Są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wybierane są do oczyszczania skóry, zablokowanej przez nadmiar sebum i zanieczyszczeń. Na skórze pojawiają się wtedy charakterystyczne czarne kropki. Plastry na wągry należy dokładnie przykleić w problematycznych partiach skóry (nos, czoło) i oderwać po chwili. Zwykle zawierają specjalne składniki aktywne, które pochłaniają zanieczyszczenia. Ponadto wykazują działanie antybakteryjne, antyseptycznie, a także przeciwgrzybicze. Plaster można wygodnie odkleić od skóry, a na jego powierzchni pozostają widoczne zabrudzenia.

Czy można go stosować przy trądziku różowatym?

Plastry na wągry - jak ich używać?

Stosowanie plastrów na wągry jest wygodne i proste. Plaster należy wyjąć z opakowania i zdjąć folię zabezpieczającą. Tak przygotowany plaster należy nakleić w wybranym miejscu, pozostawiając na kilka minut, a następnie gwałtownym ruchem odkleić. Napowierzchni plastra powinny zostać zanieczyszczenia.

Plastry na wągry nie niwelują przyczyn problemu, ale działają objawowo.

Domowe plastry na wągry - jak przygotować je w domu?

Do przygotowania domowych plastrów na wągry, niezbędne są podstawowe składniki, które można znaleźć w każdym domu.

Podstawą są:

  • 2 łyżeczki mleka,
  • 2 łyżeczki żelatyny.

Składniki należy ze sobą dokładnie połączyć, mieszając je ze sobą, aż do momentu uzyskania jednolitej konsystencji. Oba składniki należy podgrzać i zaczekać, aż żelatyna się rozpuści w mleku. Następnie można mieszankę nałożyć na skórę i zaczekać, aż zastygnie. Po kilku minutach można ją oderwać jak plaster. Ruch powinien być szybki i zdecydowany. Jeśli chodzi o wągry na nosie, plastry wykonane w domu są tak samo skuteczne, jak te gotowe. Ich przygotowanie jest proste, a w ten sposób można też zaoszczędzić. Gotowe plastry kosztują od kilku do kilkunastu złotych za opakowanie.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

WYBIERZ ACNEROSE
POZBĄDŹ SIĘ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO NA NOSIE NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI Kup zestaw

Plastry na nos na wągry - czy są skuteczne?

Warto podkreślić, że plastry na nos na wągry są rozwiązaniem doraźnym. W związku z tym nie usuwają źródła problemu, ale skutecznie niwelują jego objawy. Nie przeciwdziałają powstawaniu kolejnych. Można je stosować przed wyjściem na imprezę lub w nagłych sytuacjach jako preparat oczyszczający. Aby pozbyć się problemu na zawsze, lepiej postawić jednak na świadoma pielęgnację do cery trądzikowej, np. naturalny krem czy produkty oczyszczające. Dzięki temu można jednocześnie działać zarówno na przyczyny, jak i objawy problemu. Aby kuracja przyniosła oczekiwane skutki, powinna być regularna i dokładna.

Podsumowując, plastry na wągry są doskonałym sposobem, aby skutecznie pozbyć się nieestetycznych zmian skórnych. Warto jednak pamiętać, że jest to wyłącznie rozwiązanie doraźne, które nie usuwa przyczyn problemu.


Bibliografia:

1. Czarnecka A., Tymicka J., Trądzik różowaty – postacie kliniczne i leczenie, 2005
2. Broniarczyk-Dyła G, Dubla-Beiber M., Współczesne poglądy na etiopatogenezę trądziku różowatego, 1996
3. Steinhoff M., Buddenkotte J., Aubert J., Sulk M., Novak P., Schwab V.D. iTrądzik różowaty (łac. rosacea, acne rosacea) inni, Clinical, cellular, and molecular aspects in the pathophysiology of rosacea, 2011

1 głosów

Komentarze

Agata - 2022-04-14 12:39:35

Plastry na nos na wągry dla mnie dobre rozwiązanie doraźne, ale nie powiedziałabym, że to jest nie wiadomo jak skuteczne, ale też nie powiem czy są aż tak bardzo nie skuteczne, bo moje niewygórowane oczekiwania spełniają :D

Beata - 2022-04-12 17:05:16

Odkurzacz za to ja tez sprawdzałam i u mnie kasa wyrzucona w błoto, to już lepiej robić samemu plastry :D

Tamara - 2022-04-08 09:54:47

Ja to w ogóle poszalałam ostatnio, bo roiłam własne domowe plastry na wągry. Nieco poczytałam jak przygotować je w domu, ale ogólnie zgadzam się, że jak ktoś oczekuje bardzo głębokiego oczyszczenia to się zawiedzie

Jowita - 2022-04-05 08:09:51

No ale ogólnie na zanieczyszczenia takie płytkie super sprawa

Karina - 2022-04-04 09:58:22

To nawet na logikę sie wydaje, że za głęboko to działać one nie mogą

Katarzyna - 2022-04-02 15:45:58

Serio te plastry na wągry nie dadzą rady głębiej tej skóry oczyścić, nawet jak będzie się ich używać zgodnie z zaleceniami?

Kaludia - 2022-04-01 18:05:52

Dobry odkurzacz, bo chyba tak to się nazywa jest w porządku rozwiązaniem, ale wydaje mi się, że obie rzeczy działają dosyć powierzchownie

Milena - 2022-04-01 18:02:42

Plastry na wągry, jak działają w porównaniu do maszynki na wągry?

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊