fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Parówka na twarz – czy działa?

Strona główna » Blog » Parówka na twarz – czy działa?

Parówka na twarz to naturalna metoda, która przyspiesza usuwanie niedoskonałości skóry i dogłębnie oczyszcza pory. Ponadto parówki na twarz świetnie przygotowują skórę do kolejnych zabiegów, pobudzając proces wchłaniania substancji aktywnych znajdujących się w kosmetykach. Jak wykonać domową parówkę, jak często ją stosować? Czy parówka na twarz jest bezpieczna? Dowiesz się z tego artykułu.

Parówka na twarzJak zrobić parówkę na twarz w domu?

Jeśli chodzi o to, jak zrobić parówką na twarz, to przede wszystkim należy przygotować potrzebne narzędzi i akcesoria. Wśród nich między innymi: ręczniki, wodę, miski, zioła lub olejki eteryczne. Jak zrobić parówkę na wągry? To zależy, jakie mamy upodobania. Baza jest zawsze taka sama. Do gorącej wody dodajemy ulubione składniki (np. olejek miętowy, z drzewa herbacianego), a następnie pochylamy głowę i nakładamy na nią ręcznik, aby uniknąć utraty ciepła. Woda nie może być zbyt gorąca, aby nie poparzyć twarzy. W przypadku cery tłustej zabieg powinien trwać około 10–15 minut, a suchej- 5 minut.  Po zakończonym zabiegu skórę należy wysuszyć i nałożyć krem.

Sprawdź: Tabletki na trądzik różowaty

Parówki na twarz - zastosowanie

Parówki na twarz znajdują największe zastosowanie w przypadku skór tłustych, z zatkanymi i rozszerzonymi porami, a także zanieczyszczonych. Wysoka temperatura powoduje, że pory się otwierają i łatwiej usunąć wtedy nagromadzone zanieczyszczenia. Aby pozbyć się zaskórników i wągrów, warto ją powtarzać regularnie nawet dwa razy w tygodniu. Natomiast parówka na trądzik i dla cery suchej nie powinna być przeprowadzana częściej niż 2–3 razy w miesiącu. Stosując podstawowe zasady bezpieczeństwa, nie można się oparzyć ani uszkodzić naskórka. Przeciwwskazaniem jest cera naczynkowa i wrażliwa, które mogą zostać podrażnione na skutek zabiegu. W innych przypadkach parówka na twarz pobudza mikrokrążenie skóry i rozszerza naczynia krwionośne, co może zwiększać rumień lub powodować pękanie pojedynczych, kruchych naczynek.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ZAMÓW ACNEROSE
POZBĄDŹ SIĘ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO RAZ NA ZAWSZE Kup zestaw

Domowa parówka na twarz - efekty

Efekty domowej parówki na twarz można zauważyć natychmiast.

Para wodna i wysoka temperatura odblokowują zatkane pory, co powoduje, że:

  • skóra oddycha i ma zdrowszy kolor,
  • parówka na twarz może być zabiegiem, który poprzedza pozostałe etapy pielęgnacyjne i przyspiesza wchłanianie kremów i maseczek,
  • cera jest gładka i rozjaśniona,
  • pory zostają oczyszczone i odblokowane. Skóra staje się czysta i świeża.

Podsumowując, parówka na twarz jest powszechnie stosowanym zabiegiem, który można również wykonać samodzielnie w domu. Parówka na twarz idealnie sprawdza się jako element, który poprzedza oczyszczanie twarzy, ponieważ skutecznie odblokowuje i otwiera pory, co pozwala usunąć zalegające w nich zanieczyszczenia, pozostałości makijażu czy kosmetyków pielęgnujących.

Warto również pamiętać, że parówka na twarz nie jest wystarczającym elementem pielęgnacyjnym. W codziennej pielęgnacji należy zadać o kompleksowe podejście, które uzupełnia brakujące składniki odżywcze i wspiera dobrą kondycję skóry. W związku z tym należy zadbać zarówno o dokładne oczyszczanie i złuszczanie skóry, jak i delikatną tonizację oraz regularne nawilżanie.


Bibliografia:

1. P. Brzeziński, Leczenie miejscowe w trądziku różowatym. Wybrane problemy kliniczne, “Forum Medycyny Rodzinnej” 2010; 4(4): 263–272.

1 głosów

Komentarze

Zanet - 2022-04-10 15:06:28

To stosunkowo rzadko to się robi w takim razie

Marta - 2022-04-09 20:57:00

Tutaj w artykule nawet radzą, że do 3 razy w miesiącu to najlepiej, wtedy domowa parówka na twarz daje efekty, ale nie uszkadza naskórka

Violino - 2022-04-07 09:58:07

Ja u siebie 3/4 razy ale w miesiącu robiłam i było dobrze, ale takich wskazań nigdzie nie widziałam. Zawsze jest napisane, że nie za często, ale co to znaczy to nie wiadomo

Wankaw - 2022-04-07 05:49:12

Parówki na twarz jak ma zastosowanie przy trądziku, to ile razy w tygodniu robić żeby też nie przedobrzyć

Justyna - 2022-04-05 08:47:29

Sam przebieg jest też trochę inny, bo w inhalacji trzeba wciągać ten zapach z wywaru, a tutaj nie koniecznie

Wankaw - 2022-04-04 08:04:50

Inne zioła tylko należałoby zrobić sobie

Julia - 2022-04-03 18:04:33

wydaje mi się, ze tak samo to wygląda

Cersa - 2022-04-01 19:05:10

Jak zrobić parówkę na twarz w domu? Tak samo jak się robi na przeziębienia inhalację?

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊