fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łyżeczka do wągrów – czy działa?

Strona główna » Blog » Łyżeczka do wągrów – czy działa?

Łyżeczka do wągrów, znana również jako łyżeczka UNNY, to specjalistyczne narzędzie przeznaczone do wyciskania zaskórników, pryszczy i wągrów. To produkt prosty i tani w użyciu, dostępnym w większości drogerii i sklepów. Ułatwia i wspiera codzienną pielęgnację skóry, a także minimalizuje ryzyko tworzenia się blizn i zakażeń. Jak działa łyżeczka do usuwania wągrów?

Łyżeczka do wągrówŁyżeczka do wągrów -  co to jest?

Łyżeczka do wągrów to metalowa pałeczka, która składa się z dwóch, różnych rozmiarów końcówek ze stali chirurgicznej. Materiał sprawia, że łyżeczka do wyciskania wągrów nie powoduje uczuleń ani nie rdzewieje. Mniejsza końcówka służy do usuwania zaskórników, a większa do – problematycznych zmian skórnych.

Łyżeczka do wągrów – w jaki sposób działa?

Łyżeczka do wągrów pomaga usunąć nieestetyczne zmiany na skórze. Po każdym użyciu należy ją dokładnie umyć i zdezynfekować, aby zapewnić sobie jej bezpieczne użytkowanie. Nie wolno też dociskać skóry paznokciami podczas jej użytkowania, ponieważ wzrasta wtedy ryzyko powstawania blizn.

Łyżeczka na wągry nie powoduje bólu, ale pozwala wygodnie usunąć wągry znajdujące się w trudno dostępnych miejscach, np. na skrzydełkach nosa.

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ACNEROSE
WYBIERZ SKUTECZNY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ TRĄDZIKU RÓŻOWATEGO Kup zestaw

Łyżeczka do wągrów - jak ją stosować?

Przed zastosowaniem łyżeczki do wągrów, należy wykonać dokładny demakijaż. W następnym kroku należy zdezynfekować narzędzie, aby uniknąć przenoszenia bakterii i powstawania stanów zapalnych.

Oto przebieg procedury usuwania wągrów w następujących po sobie etapach:

  • oczyszczenie skóry za pomocą peelingu, który pomaga usunąć zrogowaciały naskórek,
  • rozpulchnienie skóry w celu otwarcia porów za pomocą ziołowej parówki. Nad miską z rozgrzaną wodą, należy pochylić głowę na kilka minut,
  • użycie łyżeczki. Należy dostosować rodzaj końcówki do zmian skórnych. W wielu przypadkach aplikacja jej nad zaskórnikiem i kierowanie w dół lub w bok jest bardziej efektywne,
  • zamykanie porów za pomocą wacika nasączonego zimną wodą.

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, dlatego wskazane jest nałożenie na nią kremu nawilżającego.

Sprawdź: Naturalne sposoby na trądzik rożowaty – Top 5 porad

Łyżeczka do wągrów –  jakie przynosi efekty?

Łyżeczka do wągrów służy do usuwania zanieczyszczeń, zalegającego sebum, martwego naskórka z porów skóry. Aby metoda przyniosła widoczne efekty, niezbędne jest jej regularne stosowanie. Można ją zacząć stosować, gdy na skórze pojawiają się widoczne zmiany. Dużą zaletą tego rozwiązania jest niskie ryzyko powstawania blizn, które są wynikiem manualnego usuwanie pryszczy i zaskórników. Co więcej, prawidłowo zdezynfekowane narzędzie ogranicza też ryzyko zakażenia bakteriami.

Podsumowując, łyżeczka do wągrów to proste i wygodne narzędzie, które pomaga skutecznie zniwelować zanieczyszczenia skóry, oczyszczając dogłębnie pory. Nie zabezpiecza jednak przed ich powolnym zanieczyszczeniem. Aby tego uniknąć, należy stosować świadoma pielęgnację dopasowaną do cery trądzikowej, np. naturalny krem. Krem świetnie nawilża skóra, wzmacniając warstwę hydrolipidową skóry, ale także zapobiega magazynowaniu się zanieczyszczeń w porach skóry. Niektóre z nich wykazują również działanie złuszczające.


Bibliografia:

1. Spoendlin J., Voegel J.J., Jick S.S., Meier C.R., A study on the epidemiology of rosacea in the U.K., 2012
2. Błaszyk-Kostanecka M., Wolska H., Dermatologia w praktyce, 2005

1 głosów

Komentarze

Natalia - 2022-04-18 12:55:46

Ja już do innych metod bym nie wróciła nigdy, a przebolałam jakieś plastry, odkurzacze, potem manulanie właśnie to robiłam, aż trafiłam na to i nie żałuję :)

Julia - 2022-04-17 09:08:55

Super jest ta łyżeczka do wągrów właśnie, bo to ryzyko blizn to aż tak duże nie jest. A jeszcze  jakie przynosi efekty, w porównaniu do manualnego oczyszczania

Natalia - 2022-04-16 17:19:23

Też pamiętaj potem o odpowiednim nawilżeniu skóry

Gabi - 2022-04-14 21:54:50

na pewno paluchami w trakcie oczyszczania nie jeździć po twarzy, no i trzeba bardzo uważać z siłą.

Barbara - 2022-04-14 09:18:14

Łyżeczka do wągrów wydaje się fajna, ale jak ją stosować, żeby sobie blizn nie porobić?

Gabi - 2022-04-14 07:09:49

Mi bardzo pomogła ta łyżeczka do wągrów w rogach nosa. To w jaki sposób tam działa jest świetne, bo zawsze sie bardzo męczyłam jak robiłam to ręcznie

Barbara - 2022-04-13 17:18:37

Też według mnie, w domowych warunkach najlepszy sposób na wągry

Justyna - 2022-04-13 08:06:41

Ja po testowaniu różnych podobno vezbolesnych urządzeń, chyba pójdę w standardową łyżeczkę do wągrów, bo co jak co to jest zdecydowanie najskuteczniejsze

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊