Mikrodermabrazja – zabieg na trądzik różowaty?
Strona główna » Blog » Mikrodermabrazja – zabieg na trądzik różowaty?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem powierzchniowym, nie uszkadza głębszych warstw skóry, złuszcza skórę, jest zazwyczaj przeprowadzana w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Zabieg mikrodermabrazji jest wskazany dla skóry z przebarwieniami, zmarszczkami, bliznami po trądziku oraz pozbawionej blasku.
Mikrodermabrazja a trądzik różowaty – czy można stosować?
Mikrodermabrazja nie powinna być stosowana u osób, które mają aktywną postać trądziku różowatego, ponieważ może dodatkowo podrażnić skórę. Mikrodermabrazja zalecana jest wówczas, kiedy trądzik różowaty jest w remisji, daje możliwość usunięcia blizn potrądzikowych. Proces mikrodermabrazji polega na usunięciu warstwy rogowej naskórka poprzez ścieranie kolejnych warstw za pomocą strumienia mikrokryształków.
W zależności od zastosowanych materiałów mikrodermabrazja może być:
- diamentowa,
- korundowa,
- tlenowa.
Aparat przeznaczony do mikrodermabrazji korundowej jest zaopatrzony w dwie końcówki, jedna z nich wyrzuca pod ciśnieniem na skórę kryształki korundu, a druga zbiera obumarłe komórki do specjalnego pojemnika. Metoda korundowa jest skuteczna i bardzo dokładna.
Sprawdź również jak wygląda trądzik różowaty na szyi
Mikrodermabrazja – jakie efekty wywołuje?
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezbolesnym, może być stosowana bez ograniczeń wiekowych, stymuluje skórę do produkcji kolastyny i kolagenu, w naturalny sposób pobudza nowe tkanki skórne do wzrostu. Skóra po zabiegu jest o wiele jaśniejsza i gładsza, efekty są potęgowane po każdym następnym zabiegu.
Mikrodermabrazja-efekty po wykonaniu zabiegu to przede wszystkim:
- zmniejszenie blizn potrądzikowych, także po trądziku różowatym,
- zwężenie rozszerzonych porów,
- zmniejszenie ilości zaskórników,
- nawilżenie skóry i zwiększenie jej podatności na działanie kosmetyków,
- poprawienie kolorytu skóry po przebarwieniach słonecznych.
Mikrodermabrazja może być stosowana na wszystkich rodzajach skóry, efekt wygładzenia jest uzyskiwany przez ścieranie naskórka przy jednoczesnym stosowaniu podciśnienia, które usuwa martwe komórki.
ACNEROSE
ZWALCZ TRĄDZIK RÓŻOWATY SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIKup zestaw
Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
Mikrodermabrazja a trądzik różowaty wzajemnie się wykluczają w fazie ostrego stanu zapalnego, skóra w takim wypadku może ulec podrażnieniu, a objawy mogą przybrać na sile. Przeciwwskazaniem jest także:
- łuszczyca skóry,
- nowotwory,
- bliznowce, zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
Mikrodermabrazja – kiedy warto wykonać zabieg?
Mikrodermabrazja wykonywana systematycznie pobudza skórę do odnowy, a także zmniejsza rozwój bakterii wywołujących stany zapalne. Zabieg jest wskazany dla osób z rozstępami, prosakami i zmarszczkami. Jako jeden nielicznych zabiegów może być stosowana u kobiet w ciąży, trzeba pamiętać, aby przed zabiegiem nie wykonywać innych czynności podrażniających skórę, trzeba także unikać depilacji woskiem. Po zabiegu może występować lekkie zaczerwienienie, ale ma to miejsce zazwyczaj u osób z cerą wrażliwą. Przez kilka dni po zabiegu warto unikać wystawiania się na promienie słoneczne, kąpieli w chlorowanej wodzie i stosowania podkładu. Jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań, warto wykonać zabieg mikrodermabrazji i uzyskać mało inwazyjnym sposobem wygładzoną i błyszcząca cerę.
Bibliografia:
1. Powell F.C., Clinical practice. Rosacea, 2005
2. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994