fbpx
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Trądzik różowaty – zapobieganie chorobie

Strona główna » Blog » Trądzik różowaty – zapobieganie chorobie

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zapobieganie jest wskazane u osób, które mają skłonności genetyczne do choroby lub obserwują pierwsze objawy charakterystyczne dla tej przypadłości. W wielu przypadkach proste działania profilaktyczne, które z biegiem czasu stają się codzienną rutyną, przynoszą trwałe i zadowalające skutki, a co najważniejsze- pozwalają uniknąć długotrwałego i drogiego leczenia farmakologicznego i zabiegowego. Jak zatem zapobiegać trądzikowi różowatemu? Dowiesz się z tego artykułu.

Trądzik różowaty policzkiTrądzik różowaty – zapobieganie za pomocą diety

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zapobieganie za pomocą diety polega przede wszystkim na spożywaniu właściwych produktów i unikaniu składników, które mają negatywny wpływ na kondycję skóry i naczyń krwionośnych.

W pierwszej grupie znajdują się przede wszystkim:

  • brokuły, czerwona papryka, marchew, dynia, jarmuż, szpinak, awokado, brzoskwinie, pomarańcze (witamina C, prowitamina A),
  • oliwa z oliwek, siemię lniane (nienasycone kwasy tłuszczowe),
  • kiełki zbóż, jaja (witamina E).

Niewskazane jest natomiast spożywanie nadmiernej ilości alkoholu, kawy, ostrych przypraw czy wysoko przetworzonej żywności

Trądzik różowaty – zapobieganie za pomocą pielęgnacji

W przypadku tej choroby, zapobieganie polega także na właściwej pielęgnacji twarzy z trądzikiem różowatym. Należy przez to rozumieć systematyczne aplikowanie kosmetyków, które mają działanie regenerujące, antybakteryjne, nawilżające oraz wyrównujące poziom sebum.

Trądzik różowaty – zapobieganie poprzez unikanie słońca

Decydując się na profilaktykę trądziku różowatego, zapobieganie polega również na unikaniu pewnych zachowań i zagrożeń. Tak jest w przypadku ekspozycji słonecznej, która przyspiesza rozwój trądziku i powoduje zaostrzenie objawów. W związku z tym wskazane jest unikanie promieniowania słonecznego, przebywanie długo na słońcu, w tym również na solarium.

Sprawdź czy warto stosować olejki na trądzik różowaty

Kosmetyki na trądzik różowaty - ACNEROSE - Zestaw.

ACNEROSE
KOMPLEKSOWY SPOSÓB NA ZWALCZENIE TRĄDZIKU RÓŻOWATEGOKup zestaw

Trądzik różowaty – zapobieganie poprzez ochronę skóry

W przypadku trądziku różowatego zapobieganie może polegać na stosowaniu właściwych środków zaradczych. Jeśli chodzi o ochronę przed słońcem, wskazane jest stosowanie kosmetyków z odpowiednio wysokim filtrem, najlepiej +50SPF, który przeciwdziała fotostarzeniu, a przede wszystkim rozszerzaniu naczyń krwionośnych.

Trądzik różowaty – zapobieganie poprzez unikanie wysokich temperatur

Jeśli chodzi o trądzik różowaty, zapobieganie polega także na unikaniu wysokich temperatur, które przyczyniają się do rozszerzania naczyń krwionośnych, a tym samym zaczerwieniania skóry. W związku z tym niewskazane jest korzystanie z sauny czy solarium, a także gorących kąpieli. Nie należy także wykonywać tzw. parówek. Podsumowując, trądzik różowaty to choroba dermatologiczna, która jest trudna do wyleczenia. Zastosowanie jednak odpowiednich środków pozwala pozbyć się uciążliwych objawów i doprowadzić do remisji. W związku z tym należy poddać się leczeniu w przypadku zauważenia pierwszych objawów. Na początku należy udać się do dermatologa, który określi właściwy sposób leczenia, nie zapominając, że ważny jest sposób pielęgnacji skóry, szczególnie za pomocą dermokosmetyków.


Bibliografia

1. Wilkin J.K., Rosacea. Pathophysiology and treatment, 1994
2. Błaszyk-Kostanecka M., Wolska H., Dermatologia w praktyce, 2005

3 głosów

Komentarze

Ella - 2021-06-05 21:45:02

zapobiegać trądzikowi można jedynie z dobrym dermatologiem, bo naprawdę nie uwierzę w specjalizację jakiś magicznych specyfików, przy tak ciężkiej przypadłości jakim jest trądzik ;)

Krynia<3 - 2021-06-03 17:03:47

Przy trądziku czy zwykłym czy innym ważna jest przede wszystkim dieta i hormony!! U mnie były to dwa kulminacyjne punkty, które jak ogarnęłam to dość szybko zyskałam piękną buzię <3

OlaAla - 2021-06-02 00:01:09

Podobno ważne są też kosmetyki, w sensie skład. Łatwo nabawić się jakiś podrażnień przez substancje szkodzące bo słabo skóra reaguje np. na jakieś silikony

Opinie o Acnerose - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊